Hlavní navigace

ČT zveřejnila předběžnou mapu pokrytí DVB-T z Kletě a Cukráku

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
10. 9. 2008

Česká televize uvolnila před pár dny na svůj web o digitalizaci mapy s předpokládaným pokrytím DVB-T signálem z vysílačů Kleť (jižní Čechy) a Cukrák (střední Čechy a Praha). Obrázky bohužel nejsou v příliš kvalitním rozlišení, ale názvy jednotlivých obcí je možné identifikovat. Kleť (49. kanál) i Cukrák (53. kanál) vypnou analogový signál ČT 2 již 30. září, aby ve stejný den zahájil na jeho pozici vysílání tzv. veřejnoprávního multiplexu označovaného jako MUX 1. Bližší informace o celém procesu můžete najít v našem článku z minulého týdne.

MMF24

MAPY:
Pokrytí digitálním signálem z Kletě (JPG, 278 kB)
Pokrytí digitálním signálem z Cukráku (JPG, 360 kB)

Přesto, že mapy nejsou v příliš velkém rozlišení, je z nich patrné, že např. v jižních Čechách budou DVB-T signál bez problémů sledovat např. v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Soběslavi, komplikaci by se mohly vyskytnout v Táboře nebo Blatné. Středočeský Cukrák by pak měl pokrýt Prahu, Kladno, Mělník nebo Benešov. Bez signálu má být Kouřim nebo Mladá Boleslav. ČT se za kvalitu map omlouvá a počítá s tím, že v lepším rozlišení by je mohla mít k dispozici v nejbližších dnech. Server DigiZone.cz má slíbené také mapy pokrytí od Českých Radiokomunikací.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).