Hlavní navigace

ČT 2 vysílá piktogram už i na pražském Žižkově

26. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 8. 2008

Vysílání kanálu ČT 2 obohacené o piktogram už dnes zachytí nejen diváci z vysílačů Kleť (jižní Čechy) a Cukrák (střední Čechy), ale také obyvatelé hlavního města. Server DigiZone.cz o tom informoval mluvčí České televize Ladislav Šticha. Analogový signál Dvojky, který bude ke konci září, respektive v říjnu vypnut, lze ve všech třech případech již nyní jednoduše rozeznat podle známého piktogramu v podobě čtyř čtverců v pravém spodním rohu obrazovky a informační textové lišty, sdělil Šticha. Diváci z Prahy a středních a jižních Čech, kteří zaregistrují na Dvojce piktogram a lištu se tedy musí připravit na digitální příjem.

ICTZ_2022_EARLY

K TÉMATU: Kleť a Cukrák už vysílají piktogram. Vypnutí ČT 2 se blíží i v Praze

Přesné termíny vypnutí analogové ČT 2 a startu veřejnoprávního multiplexu z Cukráku, Kleti a Žižkova budou stanoveny v první dekádě září a veřejnost se o nich dozví právě ze zmiňované textové lišty, ze zpravodajství, informačních spotů, vysílání ČT, z teletextu ČT 1 (strana 650) a pochopitelně na stránkách serveru DigiZone.cz. V pondělí se na žižkovské věži těsně pod tubusem s UHF anténami objevilo jakési lešení. Zřejmě už se Radiokomunikace připravují na výměnu UHF systému a instalují se provizorní antény, informoval server DigiZone.cz jeho čtenář Jakub Melín.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.