Hlavní navigace

ČT24 se dnes odpoledne věnuje digitalizaci

6. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 10. 2008

Zpravodajský kanál ČT24 se dnes celý den věnuje ve svém vysílání digitalizaci. Tímto tématem reaguje okamžitě na aktuální situaci v Praze. Dnes totiž v hlavním městě proběhla akce s názvem Operace Žižkov, kdy společnost České Radiokomunikace vyměnila ve třech krocích starý tubus vysílače v Mahlerových sadech a následně ve dvou dalších usadila nový. První část slouží pro staré analogové vysílání s horizontální polarizací a pod druhou se skryjí vertikální antény pro digitální multiplex 1, který čeká na spuštění koncem tohoto měsíce.

cif-tip-firmy

ČTĚTE TAKÉ: Operace Žižkov proběhla úspěšně, nový tubus je na místě

Ve 13:15 odvysílala zpravodajská televize Studio ČT24, jehož tématem byl veřejnoprávní multiplex, o hodinu později se budou moci diváci seznámit s tím, jak digitální vysílání naladit a podle čeho vybírat. Téma digitalizace uzavře Studio ČT24 v 15:15 s tématem Digitalizace: Česko a Evropa. Mezi hosty se objeví např. Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Úseku vysílacích služeb Českých Radiokomunikací, a to v živém vstupu, stejně jako šéfredaktor DigiZone.cz Jan Potůček. K věci budou hovořit také Jaroslava Nováková z odboru správy kmitočtového spektra ČTÚ nebo národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.