Hlavní navigace

ČT 4 Sport v HD bude v DVB-T pouze během olympiády

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 8. 2008

Tematický kanál České televize ČT 4 Sport ve vysokém rozlišení bude dostupný v pražském a brněnském přechodném multiplexu C pouze během olympiády. Serveru DigiZone.cz to řekl tiskový mluvčí veřejnoprávního média Ladislav Šticha. Sportovní kanál je vysílán nikoliv v klasické, ale „pouze“ v tzv. upscalované, tedy přepočítávané podobě z kanálu ČT 4 Sport v SD rozlišení. Tento program byl do nabídky multiplexu C zařazen pouze dočasně jako jakýsi bonus pro diváky během olympiády, který po skončení nahradí opět kanál ČT 1.

Síť provozovanou společností Telefónica O2 je možné naladit v Praze na 64. a v Brně na 25. kanálu. K příjmu programu ČT 4 Sport ve vysokém rozlišení, je nutné být vlastníkem terestrického set-top-boxu, který umožňuje zpracovat jak HD signál, tak i kompresi MPEG-4, nebo tzv. HD comba (kombinace terestrického a satelitního HD přijímače), popř. karty do počítače či tzv. USB klíčenky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.