Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz potvrdili první experimentální vysílání DAB rozhlasu z Vídně

27. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude na kanálu 11D s 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B.

Velkým tématem v těchto dnech je pro čtenáře a diskutující na fóru serveru DigiZone.cz spuštění digitálního rozhlasového vysílání ve Vídni, ke kterému dojde oficiálně už zítra, ve čtvrtek 28. května. Atraktivní je spuštění vysílání zejména pro zájemce v rakouském příhraničí, tedy pro obyvatele jižní Moravy a západního Slovenska. Není ovšem vyloučeno, že DAB rozhlas z Vídně by mohl být zachycen i na Vysočině. Právě ze Slovenska se na fóru serveru DigiZone.cz ozval jeho čtenář s přezdívkou dxsi. Ten zachytil experimentální vysílání na kanálu 11D. Mělo by jít tedy o dvojici vysílačů Wien/DC Tower 1 – Wien/Liesing.

BRAND

K TÉMATU: Digitální rozhlas z Vídně nabídne jako lákadlo i doposud neexistující stanice

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B. V době psaní tohoto textu, tedy přibližně v úterý okolo 19. hodiny, byly součástí multiplexu programové pozice Lounge FM, Radio Maria, Radio Klassik, Now Radio, ERF Plus, Herold Relax, Radio Melodie a Energy. Vysílání bylo ovšem dostupné pouze na prvních třech, zbývající obsahovaly ticho. Čtenář dxsi použil pro příjem v lokalitě Skalica anténu Emme Esse, pravděpodobně model 15RB3, která je ideální pro příjem DAB rozhlasu ve III. pásmu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).