Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz potvrdili první experimentální vysílání DAB rozhlasu z Vídně

Lukáš Polák

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude na kanálu 11D s 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velkým tématem v těchto dnech je pro čtenáře a diskutující na fóru serveru DigiZone.cz spuštění digitálního rozhlasového vysílání ve Vídni, ke kterému dojde oficiálně už zítra, ve čtvrtek 28. května. Atraktivní je spuštění vysílání zejména pro zájemce v rakouském příhraničí, tedy pro obyvatele jižní Moravy a západního Slovenska. Není ovšem vyloučeno, že DAB rozhlas z Vídně by mohl být zachycen i na Vysočině. Právě ze Slovenska se na fóru serveru DigiZone.cz ozval jeho čtenář s přezdívkou dxsi. Ten zachytil experimentální vysílání na kanálu 11D. Mělo by jít tedy o dvojici vysílačů Wien/DC Tower 1 – Wien/Liesing.

Diners Vánoce2019

K TÉMATU: Digitální rozhlas z Vídně nabídne jako lákadlo i doposud neexistující stanice

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B. V době psaní tohoto textu, tedy přibližně v úterý okolo 19. hodiny, byly součástí multiplexu programové pozice Lounge FM, Radio Maria, Radio Klassik, Now Radio, ERF Plus, Herold Relax, Radio Melodie a Energy. Vysílání bylo ovšem dostupné pouze na prvních třech, zbývající obsahovaly ticho. Čtenář dxsi použil pro příjem v lokalitě Skalica anténu Emme Esse, pravděpodobně model 15RB3, která je ideální pro příjem DAB rozhlasu ve III. pásmu.