Hlavní navigace

ČTÚ bude odškodňovat jen některé oběti dialerů (opraveno)

18. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) upozornil, že nebude automaticky odškodňovat všechny oběti dialerů. Naději obětem podvodného přesměrování dodal nález veřejného ochránce práv, jenže podle ČTÚ mohou náhradu škody požadovat jen klienti, kteří se včas pokusili využít všech opravných prostředků jako je
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) upozornil, že nebude automaticky odškodňovat všechny oběti dialerů. Naději obětem podvodného přesměrování dodal nález veřejného ochránce práv, jenže podle ČTÚ mohou náhradu škody požadovat jen klienti, kteří se včas pokusili využít všech opravných prostředků jako je reklamace u operátora. ČTÚ také nebude brát zřetel na případy, kdy nejdříve klienti bez námitek svůj účet zaplatili. (Finanční noviny)

18. srpna 2006, Aleš Miklík, oprava: výše uvedené tvrzení o upozornění ČTÚ, které čerpá z původní zprávy ČTK, je zavádějící. ČTÚ ve skutečnosti neříká, koho bude odškodňovat, ale jen podává návod na postup těm, kdo se odškodnění budou chtít domáhat. Protože totiž původní stanovisko ombudsmana nedokazuje, že předchozí rozhodování ČTÚ ve věcech dialerů bylo protiprávní (neboť je právně nezávazné), musí se zájemci o náhradu škody domáhat této náhrady soudně (kde musí provinění ČTÚ prokázat). Za zkreslení původní zprávou se omlouváme. Více informací naleznete na webu ČTÚ.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).