Hlavní navigace

ČTÚ: Digitální novelu je třeba doplnit, jinak nezafunguje

7. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 6. 2007

Návrh změn zákonů souvisejících s digitalizací, který v květnu přestavilo Ministerstvo vnitra, podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) není zárukou odblokování tuzemského digitálního patu. Podle Měsíční monitorovací zprávy [PDF, 364 kB], kterou dnes ČTÚ zveřejnil, navrhovaná novela některé důležité body neřeší, proto by pro svoji funkčnost potřebovala doplnit.

MM socky3

Vzhledem k tomu, že v navrhované podobě zákona nejsou řešeny všechny problémové okruhy spojené s procesem digitalizace, nadále přetrvává nevynutitelnost Technického plánu přechodu zemského analogového televizního vysílání na zemské digitální televizní vysílání a současně nejsou řešeny již dříve uplatněné připomínky provozovatelů televizního vysílání, je pravděpodobné, že pokud v tomto smyslu nedojde k jeho doplnění, nesplní tento zákon svůj cíl, tedy odblokování procesu digitalizace, uvádí v monitorovací zprávě ČTÚ.

Digitální novelu čeká 14. června projednání na Legislativní radě vlády. Vláda samotná by dokument měla schvalovat 18. června a teprve potom se jím může zabývat Poslanecká sněmovna.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.