Hlavní navigace

ČTÚ dnes zveřejní průběžnou zprávu o stavu digitalizace

2. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
2. 8. 2010

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se rozhodl, že nad rámec monitorovacích zpráv zpracuje průběžnou zprávu o stavu digitalizace. Skládá se ze dvou částí a je v ní shrnutí, jaký je stav sítí. Jsou zde také základní čísla aktuální k 30. červnu 2010. Proces je poměrně dynamický a celý se urychluje, takže lze očekávat, že proces bude úspěšný, konstatoval předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Postup, který byl podle Dvořáka zvolen, je podle jeho slov správný. Proces digitalizace je přijímán pozitivně. Otázkou však zůstává nadále zahájení digitální vysílání sítí 1 a 2 a stav souběžného vysílání analogového a digitálního, který je nadbytečný. Podařilo se poměrně včas vytipovat i místa pro dokrývače a je dobře, že se staví na takzvaných sdružených místech, uvedl Dvořák. V této chvíli nepočítáme s předěláváním TPP, protože již obsahuje možnost urychlení procesu, dodal šéf ČTÚ.

MMF24

Na základě současného stavu je v silách operátorů možné sítě vystavit tak, že analog bude možné ukončit do 11. listopadu 2011 bez výjimek. Vše však pochopitelně záleží na dohodách. Z našeho pohledu to možné je, konstatoval Pavel Dvořák a dodal, že stav digitalizace je v současné době úspěšný. Průběžná zpráva počítá také s budoucím vývojem. ČTÚ se bude také muset vypořádat s vysílači sítě 4.

Zprávu o aktuálním stavu digitalizace vám server DigiZone.cz přinese pravděpodobně v průběhu dnešního odpoledne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).