Hlavní navigace

ČTÚ pořádá příští týden bezplatný workshop o digitalizaci

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 9. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) pořádá příští týden ve dnech 25. a 26. září v Top Hotelu Praha na Chodově workshop s názvem Přechod na digitální vysílání a digitální dividenda. Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ na webu www.digitalni-dividenda.cz, který byl spuštěn pří této příležitosti, píše: Jsme přesvědčeni, že podobně jako v jiných zemích by se debaty o jejím možném budoucím využití (digitální dividendy, pozn. red.) neměly odehrávat jen za zavřenými dveřmi úřadů a mezi techniky či právníky. Dvořák tímto zve na workshop v podstatě všechny, kteří se zajímají nejenom o právě probíhající proces digitalizace.

UXD

A co bude mít tedy akce na programu? Zahájena bude ve čtvrtek ve 13 hodin úvodním slovem předsedy Rady ČTÚ, vzápětí po něm přijde na řadu úvod do problematiky pokrytí analogovým a digitálním vysíláním. Řešit se bude také stav digitalizace a připravenost k realizaci Technického plánu přechodu (TPP). Oficiální část prvního dne zakončí blok s názvem Současný stav digitalizace a výhled zemského digitálního TV vysílání. Druhý den se začíná již v 9 hodin ráno opět pod taktovkou Pavla Dvořáka. Celý pátek až do zhruba půl jedné bude řeč o tzv. digitální dividendě.

Všichni zájemci, kteří se chtějí workshopu zúčastnit, musí vyplnit tuto přihlášku. Účast je bezplatná.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.