Hlavní navigace

ČTÚ spouští Monitoring služeb elektronických komunikací 2008

17. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) tento měsíc spouští projekt Monitoring služeb elektronických komunikací 2008. ČTÚ v rámci tohoto projektu hodlá sledovat využívání služeb elektronických komunikací a spokojenost občanů a firem s těmito službami. Monitoring bude ukončen a vyhodnocen ještě do konce roku. Výsledky budou použity pro činnost úřadu v rámci přezkumu univerzální služby, pro vyhodnocení účinnosti uplatněných regulačních opatření a sledování vývoje poptávky na trhu elektronických…

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) tento měsíc spouští projekt Monitoring služeb elektronických komunikací 2008. ČTÚ v rámci tohoto projektu hodlá sledovat využívání služeb elektronických komunikací a spokojenost občanů a firem s těmito službami. Monitoring bude ukončen a vyhodnocen ještě do konce roku. Výsledky budou použity pro činnost úřadu v rámci přezkumu univerzální služby, pro vyhodnocení účinnosti uplatněných regulačních opatření a sledování vývoje poptávky na trhu elektronických komunikací, uvádí ČTÚ ve své tiskové zprávě.

ČTÚ se prý hodlá zaměřit například na roaming či přenositelnost čísel. Podstatnou součástí bude i posouzení vývojových trendů, důsledků konvergence sítí a služeb a potřeby jejich regulace, uvádí ČTÚ, který bude sbírat podklady nejen formou dotazníků v rámci celostátních šetření a slibuje, že ke slovu se dostanou i asi tři desítky špičkových expertů. Celostátní výzkum bude obstarávat akciová společnost STEM/MARK, která vyhrála výběrové řízení.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.