Hlavní navigace

ČTÚ upozorňuje na nová podvodná přesměrování dial-upu

17. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) upozorňuje, že při svých pravidelných kontrolách narazil na novou vlnu podvodných přesměrování vytáčeného internetového připojení. Využívána jsou zahraniční pevná, mobilní i satelitní telefonní čísla. Účastník, při využití připojení k Internetu prostřednictvím přístupového kódu 971 na volně dostupný obsah sítě Internet, je přesměrován na placený obsah, včetně zpětného prostupu ze stránek placeného obsahu na volně dostupné stránky Internetu, avšak za zvýšený…

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) upozorňuje, že při svých pravidelných kontrolách narazil na novou vlnu podvodných přesměrování vytáčeného internetového připojení. Využívána jsou zahraniční pevná, mobilní i satelitní telefonní čísla.

Účastník, při využití připojení k Internetu prostřednictvím přístupového kódu 971 na volně dostupný obsah sítě Internet, je přesměrován na placený obsah, včetně zpětného prostupu ze stránek placeného obsahu na volně dostupné stránky Internetu, avšak za zvýšený tarif, aniž by byl poskytovatelem služby na tuto skutečnost upozorněn, stojí v tiskovém prohlášení ČTÚ.

ČTÚ dále upozorňuje, že je proti tomu jednoduchá obrana. Telefónica O2 na základě rozhodnutí ČTÚ z 28. října 2006 nabízí bezplatnou službu zvanou Omezení automaticky uskutečněných odchozích volání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).