Hlavní navigace

ČTÚ uspořádá 11. listopadu kolokvium ke konci televizní digitalizace

26. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 10. 2011

Kolokvium, odborné setkání na závěr procesu televizní digitalizace, uspořádá 11. listopadu, v den oficiálního ukončení procesu přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání, Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Vyplývá to z jeho pravidelné čtvrtletní zprávy o naplňování Technického plánu přechodu, určené vládě, kterou vydal k 30. září letošního roku.

K TÉMATU: DVB-T otevře po 11. listopadu brány téměř všem zájemcům

KL22 hlasovani

Dne 11. 11. 2011 uspořádá ČTÚ kolokvium k ukončení zemského analogového televizního vysílání na podstatné části území České republiky, na kterém budou presentovány a shrnuty poznatky z přípravy a průběhu procesu přechodu na digitální vysílání včetně aktuálních informací o stavu pokrytí obyvatel, slibuje úřad. 11. listopad 2011 jako konec televizní digitalizace v Česku určila novela zákona o České televizi, která začala platit 14. října.

Samotný proces přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání ale bude pokračovat až do června příštího roku, kdy dojde k vypnutí posledních analogových vysílačů a dokrývačů komerčních televizí. Veřejnoprávní ČT vypne veškeré analogové vysílače a dokrývače již letos do konce listopadu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.