Hlavní navigace

ČTÚ už má kompletní tabulku připomínek k TPP. Zveřejní ji až po víkendu

25. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 1. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) si už shrnul všechny připomínky k Technickému plánu přechodu zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání (TPP) do jedné tabulky. Veřejnost ji uvidí ale až začátkem příštího týdne.

V té tabulce teď máme pro naše potřeby všechno – i připomínky označené jejich autory jako obchodní tajemství. V této podobě ale tabulku nemůžeme ‚pustit‘, zveřejníme ji proto až po víkendu, během kterého ji promažeme, řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Připomínek k TPP se podle něj sešlo ke 150, k dokumentu se vyjádřilo přes 15 subjektů. Některé připomínky se opakují, některé jsou navzájem ve značném rozporu. My teď musíme vyřešit, co s tím, uvedl pro DigiZone.cz Pavel Dvořák.

UXD

TPP bude schvalovat jako svoje nařízení vláda, dojde k tomu pravděpodobně v březnu letošního roku. Do tří měsíců se potom k „jízdnímu řádu“ české digitalizace musí vyjádřit televize Nova, Prima a regionální televizní studia vysílající na sdílených analogových kmitočtech. Všichni zmínění dostanou za souhlas jednu kompenzační licenci pro DVB-T navíc, Nova s Primou pak získají ještě prodloužení svých stávajících oprávnění o osm let.

Pro případ, že by Nova nebo Prima s TPP nesouhlasila, bude dokument obsahovat záložní scénáře. Podle Pavla Dvořáka ale nehrozí, že by jedna síť dostala podle jedné varianty v dané lokalitě jeden kmitočet a podle jiného scénáře jiný. Ten kmitočet buď volný bude, nebo nebude, prohlásil předseda Rady ČTÚ.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.