Hlavní navigace

Satelitní platforma Cyfrowy Polsat blokuje piráty, i ty české

17. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 10. 2007

Polský satelitní operátor Cyfrowy Polsat, jehož signál přijímali nelegálně i mnozí čeští piráti, včera znemožnil nelegální přístup do své nabídky. Došlo v podstatě k zablokování tzv. autoupdatu klíčů IDEA a po jejich změně (alespoň do současné chvíle) není možný již propočet na nové. Končí tak prozatím válka s hackery a mnoho diváků bylo odstřiženo od nelegálního příjmu.

KL22 hlasovani

NagraVision po dlouhé době vyčkávání opět začal pracovat na lepším zabezpečení svého kódování. Většina abonentů Cyfroweho Polsatu již obdržela aktualizace paměti ROM v kartách na verzi DNASP110 RevAC6. Ve všech čtyřech zemích (Polsko, Německo, Španělsko a Portugalsko), kde se používá hackery prolomený systém NagraVision 2 se v současné době testuje nová verze systému – NagraVision 3. Znemožní tento krok nelegální příjem Cyfroweho Polsatu, Premiere, Digital+ a TV Cabo? To ukážou nejbližší týdny.

Zdroj: satkurier.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.