Hlavní navigace

Satelitní platforma Cyfrowy Polsat blokuje piráty, i ty české

17. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 10. 2007

Polský satelitní operátor Cyfrowy Polsat, jehož signál přijímali nelegálně i mnozí čeští piráti, včera znemožnil nelegální přístup do své nabídky. Došlo v podstatě k zablokování tzv. autoupdatu klíčů IDEA a po jejich změně (alespoň do současné chvíle) není možný již propočet na nové. Končí tak prozatím válka s hackery a mnoho diváků bylo odstřiženo od nelegálního příjmu.

NagraVision po dlouhé době vyčkávání opět začal pracovat na lepším zabezpečení svého kódování. Většina abonentů Cyfroweho Polsatu již obdržela aktualizace paměti ROM v kartách na verzi DNASP110 RevAC6. Ve všech čtyřech zemích (Polsko, Německo, Španělsko a Portugalsko), kde se používá hackery prolomený systém NagraVision 2 se v současné době testuje nová verze systému – NagraVision 3. Znemožní tento krok nelegální příjem Cyfroweho Polsatu, Premiere, Digital+ a TV Cabo? To ukážou nejbližší týdny.

Zdroj: satkurier.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.