Hlavní navigace

CZ.NIC stojí u vzniku mezinárodní ENUM Federation

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení CZ.NIC tento týden podepsalo se zástupci registrátorů národních domén Holandska, Německa a Rakouska zakládající listinu organizace ENUM Federation, jejímž hlavním cílem je společný postup při posilování povědomí o technologii ENUM. Prvním cílem ENUM Federation je vytvořit značku, kterou by mohly nést všechny produkty a služby podporující ENUM. Smyslem této značky je přiblížit zákazníkům výrobky, které umožňují volání přes ENUM, podobně, jako je to například u technologií Bluetooth nebo…

Sdružení CZ.NIC tento týden podepsalo se zástupci registrátorů národních domén Holandska, Německa a Rakouska zakládající listinu organizace ENUM Federation, jejímž hlavním cílem je společný postup při posilování povědomí o technologii ENUM. Prvním cílem ENUM Federation je vytvořit značku, kterou by mohly nést všechny produkty a služby podporující ENUM. Smyslem této značky je přiblížit zákazníkům výrobky, které umožňují volání přes ENUM, podobně, jako je to například u technologií Bluetooth nebo WiFi. Od jednotné propagace si slibujeme hlavně zvýšení zájmu o ENUM a podporu masovějšího využívání této technologie, řekl Pavel Tůma, projektový manažer sdružení CZ.NIC.

Ve středu se také uskutečnil druhý ročník odborné konference ENUM Day, kterého se zúčastnila více než stovka ICT profesionálů a odborníků. ENUM je v České republice od ledna loňského roku a za tu dobu urazil pořádný kus cesty. Letošním ročníkem ENUM Day jsme chtěli prezentovat hlavně to, že ENUM už má fázi technologického experimentu za sebou. To se podařilo díky zúčastněným zástupcům firem, které ENUM již využívají a o své zkušenosti s jeho implementací a provozem se rozhodly podělit, uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Záznamy z konference mají být během několika následujících dnů k dispozici na http://enum.nic­.cz/enumday2. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).