Hlavní navigace

CZ.NIC za rok 2005 hlasí zisk téměř 33 milionů korun

19. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Správce české národní domény CZ.NIC v rámci své valné hromady konané prostřednictvím Internetu zveřejnil zisk za rok 2005, který činí 32,6 miliónů korun. Valná hromada rozhodla, že se ze zisku uhradí kumulovanou ztráta 1,6 milionu. Díky úsporám nákladů se podařilo dosáhnout zisku, přestože byl opakovaně snížen roční udržovací poplatek domény CZ, řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. A co CZ.NIC chystá do budoucnosti? V dalším období se budeme věnovat zejména vývoji nového systému pro…

Správce české národní domény CZ.NIC v rámci své valné hromady konané prostřednictvím Internetu zveřejnil zisk za rok 2005, který činí 32,6 miliónů korun. Valná hromada rozhodla, že se ze zisku uhradí kumulovanou ztráta 1,6 milionu. Díky úsporám nákladů se podařilo dosáhnout zisku, přestože byl opakovaně snížen roční udržovací poplatek domény CZ, řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. A co CZ.NIC chystá do budoucnosti? V dalším období se budeme věnovat zejména vývoji nového systému pro správu domén, který přinese výrazné zlepšení poskytovaných služeb a umožní dále snižovat poplatek za držení domény CZ, a zavádění systému ENUM pro bezplatné volání po internetu, uvedl Ondřej Filip. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).