Hlavní navigace

Czech Digital Group přišla o 46. kanál pro multiplex 3. ČTÚ to odmítá povrdit

22. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
22. 7. 2010

Společnost Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem digitálního terestrického multiplexu 3, dnes oznámila, že jí Český telekomunikační úřad (ČTÚ) odebral oprávnění pro vysílání na 46. kanálu. Ke dni doručení tohoto rozhodnutí ČTÚ je společnost CDG nucena na tomto kmitočtovém kanálu ukončit šíření digitálního vysílání, uvedl výkonný ředitel CDG Tomáš Vlček.

K TÉMATU: Společnosti CDG hrozí, že přijde v Praze o vysílací kanál 46 pro multiplex 3

V praxi to znamená, že vysílání na 46. kanálu by mělo být ukončeno. Tento fakt však odmítá oficiálně potvrdit předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Věc je v současné době v rozkladovém řízení, proto se k ní nemohu vyjádřit, uvedl pro DigiZone.cz stručně Dvořák. Digitální vysílání na 46. kanálu má být podle tiskové zprávy CDG ukončeno již dnes o půlnoci, to znamená, že diváci přijdou o možnost sledovat z vysílačů Strahov, Zelený pruh a Ládví programy Prima HD, TV Noe, TV Public, Z1, Test EPG a Rádio Proglas.

ebf - tip - debata

ČTĚTE TAKÉ: Společnost CDG se brání odnětí 46. kanálu multiplexu 3 v Praze

Ukončením vysílání na 46. kanálu je ohrožen v DVB-T také start inzertní televize Inzertmax, která zahájení vysílání plánovala na říjen. Server DigiZone.cz má vyjádření v této věci slíbeno od výkonného ředitele Svatopluka Pražáka na zítřejší dopoledne. A proč má vlastně k odebrání kmitočtu pro DVB-T vysílání dojít? ČTÚ se domnívá, že jde o zbytečnou duplicitu a tudíž není důvod, aby CDG měla k dispozici dva vysílací kanály v jednom městě. Společnost už vysílá multiplex 3 na kanále 59, avšak s jiným obsahem. Spor mezi operátorem a regulátorem se táhne již od loňského července.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).