Hlavní navigace

Roaming Guard Pro: další aplikace pro zkrocení datových přenosů

26. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S rozšiřováním užití datových služeb v mobilech třeba i v rámci roamingu roste zájem o různé utility, které poskytnou uživatelům chytrých telefonů větší kontrolu nad datovým provozem. Jednou z nich je nyní i Roaming Guard Pro od společnosti Ness. Roaming Guard Pro je určen pro Symbian S60 (seznam podporovaných mobilů je na odkazovaném webu programu) a umí povolovat a zakazovat datové přenosy i pro konkrétní služby a aplikace: webový prohlížeč, e-mailový klient, přístup k e-mailům přes Exchange,…

S rozšiřováním užití datových služeb v mobilech třeba i v rámci roamingu roste zájem o různé utility, které poskytnou uživatelům chytrých telefonů větší kontrolu nad datovým provozem. Jednou z nich je nyní i Roaming Guard Pro od společnosti Ness. Roaming Guard Pro je určen pro Symbian S60 (seznam podporovaných mobilů je na odkazovaném webu programu) a umí povolovat a zakazovat datové přenosy i pro konkrétní služby a aplikace: webový prohlížeč, e-mailový klient, přístup k e-mailům přes Exchange, Ovi Maps, A-GPS, Skype či MMS zprávy.

Datové přenosy lze pro jednotlivé služby/aplikace zakázat za všech okolností nebo jen při využívání roamingu prostřednictvím jednoduchého rozhraní programu. Nastavení v telefonu ale také může podnikový administrátor ovládat na dálku přes Internet pomocí jednoduchých SMS. To rozšiřuje firemní možnosti jak mít pod kontrolou náklady za mobilní provoz. Rovněž zvyšuje firemní mobilní bezpečnost, tvrdí Roman Pospíšil, ředitel společnosti CMI Technologies, která k aplikaci poskytuje technické zázemí. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).