Hlavní navigace

Další bitcoinová burza je v problémech, Vircurex přestal vyplácet peníze

Autor: Isifa.com
David Slížek

Burza sídlící v čínském Pekingu ohlásila úplné zmrazení účtů a přestala vyplácet peníze. Slibuje, že chybějící vklady klientům vyplatí – pokud ovšem sama přežije.

Na seznam burz s virtuálními penězi, které se ocitly v problémech (například zde, zde, zde nebo zde), přibyla další položka. Pekingská burza Vircurex v neděli oznámila, že přerušila vyplácení a přijímání peněz (bitcoinů. litecoinů, feathercoinů i terracoinů) a od pondělka zmrazila všechny účty.

Do potíží se firma podle svého vysvětlení dostala po dvou únicích velkého množství virtuálních peněz v loňském roce. „Oznámili jsme tehdy, že tyto ztráty uhradíme z budoucích zisků, a to jsme až do této chvíle činili. Měli jsme uloženo dostatek prostředků k provozování naší platformy a pozitivní cashflow umožňovalo postupně doplňovat prostředky do peněženek našich klientů,“ popisují problémy zástupci firmy.

Současné potíže podle nich přišly poté, co v posledních týdnech došlo k několika velkým výběrům, které úplně vyčerpaly její rezervy.

Firma ale odmítá úplně skončit a pokouší se zuby nehty udržet nad vodou. Slibuje, že uživatelům převede všechny peníze, které jí zbývají, a poté obchodování znovu otevře. Ztráty pak chce splatit opět z budoucích zisků.

Content 2017 Tip Kytary

Je ovšem otázka, zda se k burze, která se potýká s insolvencí, vůbec vrátí nějací zákazníci. Důvěra v burzy virtuálních peněz je totiž po nedávném pádu burzy Mt. Gox oprávněně otřesená. A neexistuje žádná záruka, že se provozovatelům Vircurexu podaří opět dostat do zisku.

Zdroj: Web Vircurexu

Našli jste v článku chybu?
24. 3. 2014 16:07
R. (neregistrovaný)

Mam takovou jednu zkusenost. Kazdy je predurcen operovat v urcitem levelu. Nekdo muze byt sef Fedu a svetova stika, nekdo bude do smrti rozumbrada v mistni nalevne. Prekrocit sebe se dari tak o jeden level, vejs to cloveka semele. Ja obchoduji tak, ze se mi dari ksefty v statisicich, vyjimecne v milionech, kdyz se s nekym spojim. Ucastnil jsem se tendru za 18 az za asi 35 mil. Vzdycky jsem to projel a nikdy jsem nemel pocit ze jsem to mohl vyhrat. Lidi co zalozi nejaky projekt musi dat v urcite …

24. 3. 2014 16:56
Ano (neregistrovaný)

Pripadne mi, ze jste moc slusny clovek, co hraje podle pravidel a v tom to bude....