Hlavní navigace

Další fáze arbitráže kvůli bývalé TV3 bude pokračovat 18. února

29. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 1. 2008

Další fáze arbitrážního řízení mezi lucemburskou firmou European Media Ventures (EMV) a Českou republikou kvůli údajně zmařené miliardové investici do televize TV3 se bude v Londýně konat v týdnu od 18. února. Dnes o tom informoval internetový server Česká média. Únorová fáze arbitráže bude spojena se slyšením svědků. Podle právníka ministerstva financí Radka Šnábla se řízení uskuteční v posledních osmi až deseti dnech února, uvádí Česká média. Ministerstvo financí ve sporu Českou republiku zastupuje.

Spory o TV3 trvají několik let. Licenci k této televizi dostal Martin Kindernay, kterému rozjezd stanice v letech 2000 a 2001 pomáhala financovat právě EMV. Posléze EMV chtěla, aby licenci převedl na lucemburskou společnost KTV, kterou sice Kindernay formálně vlastnil, ale ovládala ji právě EMV. Převod tehdejší vysílací rada odmítla.

Rada naopak posléze souhlasila, aby licence přešla na RTV Galaxii vlastněnou původně Kindernayem, který ji posléze prodal GES Media Holdingu. RTV Galaxie na základě licence začala vysílat regionální programy TV Praha a TV Hradec Králové.

Kvůli postupu rady se posléze rozhodla EMV obrátit na soud, který v prosinci 2004 rozhodnutí rady o převodu licence na RTV Galaxii zrušil. Licence se tak po třech letech vrátila Kindernayovi, který ale mezitím televizní branži opustil.

RTV Galaxie začala poté působit jen jako servisní organizace a očekávala, že současná vysílací rada obratem licenci převede zpět na ni. To se nestalo a nakonec v polovině července 2005 TV Praha a TV Hradec Králové kvůli finančním ztrátám ukončily vysílání. Kindernay posléze opětovně nabytou licenci vrátil vysílací radě.

ICTZ23

Arbitráž mezi EMV a Českou republikou začala v srpnu 2005, EMV žádá miliardu korun.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.