Hlavní navigace

Další krok k rozvoji HDTV - Národní centrum digitálního obsahu

17. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 2. 2009

Společnost Mattes AD, která na českém trhu provozuje IPTV produkt 802.tv, otevřela pro potřeby dalších operátorů poskytujících digitální televizní vysílání tzv. Národní centrum digitálního obsahu (NCDO). V praxi to znamená, že operátor je nyní schopen předat signál do páteřních sítí dalších operátorů, jako jsou např. firmy Dial Telecom, ČDT, Sloane, GTS a omezeně ČEZnet. Ty pak mohou digitální televizi poskytovat dalším operátorům, se kterými mají smluvní vztahy.

MMF23 tip3

Výhodou tohoto centra pro operátory je také skutečnost, že je zde dostupný signál pro vysílání obsahu ve vysokém rozlišení (HDTV). Operátor je už v tuto chvíli schopen poskytnout zájemcům např. signál Novy Sport HD, která zahájí své vysílání 21. února. V NCDO jsou kromě tohoto kanálu dostupné také streamy Novy HD, Novy Cinema, filmového kanálu Filmbox HD nebo plnoformátového kanálu Barrandov, a to opět v HD.

Mattes AD nemá problém s tím poskytnout signál komukoliv, kdo o něj projeví zájem, nutností však je, aby tento subjekt měl uzavřenou smlouvu o distribuci těchto kanálů s jejich provozovateli. S frýdecko-místeckým operátorem jednala v minulosti např. také firma Media Vision, která projevila zájem šířit některé HDTV programy prostřednictvím svého satelitního balíku Gital. Tzv. Points to Presents (POP), neboli propojovací body, jsou v tuto chvíli dostupné u společností GTS Papírny, Sitel Praha a Sitel Bratislava.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).