Hlavní navigace

Další mladík bude obviněn v kauze kinoripu Simpsonovi ve filmu

17. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V kauze kinoripu filmu „Simpsonovi ve filmu“ bude obviněný další mladík, tentokrát teprve osmnáctiletý z Brna, který na Internetu vystupuje pod přezdívkami PEDRO_WC nebo Pedrous. Trestní oznámení na něj podala Česká protipirátská unie, která ve své tiskové zprávě uvádí: Podezřelý mladík z Brna, vystupující pod přezdívkou PEDRO_WC nebo Pedrous byl velmi aktivní v šíření původního i upraveného pirátského záznamu na internetu a opakovaně ukládal kopii filmu na různé veřejné filehostingové servery…

V kauze kinoripu filmu „Simpsonovi ve filmu“ bude obviněný další mladík, tentokrát teprve osmnáctiletý z Brna, který na Internetu vystupuje pod přezdívkami PEDRO_WC nebo Pedrous. Trestní oznámení na něj podala Česká protipirátská unie, která ve své tiskové zprávě uvádí: Podezřelý mladík z Brna, vystupující pod přezdívkou PEDRO_WC nebo Pedrous byl velmi aktivní v šíření původního i upraveného pirátského záznamu na internetu a opakovaně ukládal kopii filmu na různé veřejné filehostingové servery a následně ji rozšířil i na zahraničních torrentových stránkách. Zároveň vědomě hatil úsilí distributora a ČPU o zastavení nelegálního šíření filmu. Maximálně se pak zasloužil o rozšíření tzv. PiKO verze, tedy spojení české zvukové stopy s kvalitnějším obrazovým záznamem pořízeným v německém kině.

MM socky3

Policie u mladíka provedla domovní prohlídku, při které podle dostupných informací zjistila, že na svém počítači provozoval FTP server s kopiemi filmů, hudby a počítačových her. Filmy a řadu seriálů, mezi nimiž byly i ještě v ČR nezveřejněné epizody seriálů Hrdinové, Útěk z vězení či Ztraceni, měl podezřelý uloženy ve sdíleném adresáři programu pro přístup do sítě Direct Connect a sdílel je i prostřednictvím torrentových služeb, uvádí dále Česká protipirátská unie, která se již dříve dohodla s autorem původního kinoripu na odškodném ve výši 150 tisíc korun, na které se někteří sympatizanti chtěli skládat. Zdá se ale, že nebude jediným obviněným v této kauze.

Mladík se přiznal, že se na šíření filmu podílel. Po vyčíslení škody mu bude rovněž sděleno obvinění, potvrdil mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.