Hlavní navigace

Další mladík bude obviněn v kauze kinoripu Simpsonovi ve filmu

Jiří Macich ml.

V kauze kinoripu filmu „Simpsonovi ve filmu“ bude obviněný další mladík, tentokrát teprve osmnáctiletý z Brna, který na Internetu vystupuje pod přezdívkami PEDRO_WC nebo Pedrous. Trestní oznámení na něj podala Česká protipirátská unie, která ve své tiskové zprávě uvádí: Podezřelý mladík z Brna, vystupující pod přezdívkou PEDRO_WC nebo Pedrous byl velmi aktivní v šíření původního i upraveného pirátského záznamu na internetu a opakovaně ukládal kopii filmu na různé veřejné filehostingové servery…

Doba čtení: 1 minuta

V kauze kinoripu filmu „Simpsonovi ve filmu“ bude obviněný další mladík, tentokrát teprve osmnáctiletý z Brna, který na Internetu vystupuje pod přezdívkami PEDRO_WC nebo Pedrous. Trestní oznámení na něj podala Česká protipirátská unie, která ve své tiskové zprávě uvádí: Podezřelý mladík z Brna, vystupující pod přezdívkou PEDRO_WC nebo Pedrous byl velmi aktivní v šíření původního i upraveného pirátského záznamu na internetu a opakovaně ukládal kopii filmu na různé veřejné filehostingové servery a následně ji rozšířil i na zahraničních torrentových stránkách. Zároveň vědomě hatil úsilí distributora a ČPU o zastavení nelegálního šíření filmu. Maximálně se pak zasloužil o rozšíření tzv. PiKO verze, tedy spojení české zvukové stopy s kvalitnějším obrazovým záznamem pořízeným v německém kině.

Policie u mladíka provedla domovní prohlídku, při které podle dostupných informací zjistila, že na svém počítači provozoval FTP server s kopiemi filmů, hudby a počítačových her. Filmy a řadu seriálů, mezi nimiž byly i ještě v ČR nezveřejněné epizody seriálů Hrdinové, Útěk z vězení či Ztraceni, měl podezřelý uloženy ve sdíleném adresáři programu pro přístup do sítě Direct Connect a sdílel je i prostřednictvím torrentových služeb, uvádí dále Česká protipirátská unie, která se již dříve dohodla s autorem původního kinoripu na odškodném ve výši 150 tisíc korun, na které se někteří sympatizanti chtěli skládat. Zdá se ale, že nebude jediným obviněným v této kauze.

Mladík se přiznal, že se na šíření filmu podílel. Po vyčíslení škody mu bude rovněž sděleno obvinění, potvrdil mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?