Hlavní navigace

Další phishing zamířený na uživatele Seznam E-mailu

6. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Náš čtenář nás upozornil, že do schránek některých uživatelů freemailové služby Seznam E-mail dorazila z adresy adminnistrator@seznam.cz následující zpráva: Vážený uživateli, velmi se Vám omlouváme, ale došlo k bezpečnostním problémům a z toho důvodu je nutné, aby nám na adresu adminnistrator@seznam.cz každý uživatel zaslal heslo, abychom mohli ověřit, že je to skutečně onen uživatel ne zločinec, který narušil náš bezpečnostní systém..

Náš čtenář nás upozornil, že do schránek některých uživatelů freemailové služby Seznam E-mail dorazila z adresy adminnistrator@sez­nam.cz následující zpráva: Vážený uživateli, velmi se Vám omlouváme, ale došlo k bezpečnostním problémům a z toho důvodu je nutné, aby nám na adresu adminnistrator@sez­nam.cz každý uživatel zaslal heslo, abychom mohli ověřit, že je to skutečně onen uživatel ne zločinec, který narušil náš bezpečnostní systém..

S největší pravděpodobností se jedná opět o podvod či hloupý žert. Seznam dříve ústy své tiskové mluvčí Rity Gabrielove pro Lupu uvedl, že jeho administrátoři se na hesla uživatelů neptají.

Podobný případ se nestal poprvé. Naposledy byla vlna takovýchto podvodných e-mailů zaznamenána v červnu.

Aktualizace v 15:00: Máme oficiálně potvrzeno, že jde opět o podvodný e-mail. Adresa adminnistrator@sez­nam.cz by již měla být zablokovaná.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.