Hlavní navigace

Další zpravodajský kanál na satelitu zahájil vysílání ve formátu 16:9

24. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 2. 2011

UVNITŘ VIDEO Včera, tedy 23. února, přešel konečně polský zpravodajský kanál TVP Info kompletně na formát 16:9. Některé pořady jsou sice nadále vysílány v původním 4:3, ovšem jedná se většinou o příspěvky regionálních studií a starší materiál. Samotné zpravodajství TVP Info, diskusní pořady a další už jsou ve formátu 16:9. Polský tematický kanál veřejnoprávní televize už je tak letos třetím, který přešel na tuto velikost obrazu.

BRAND

K TÉMATU: Polská ČT 24, kanál TVP Info, začne vysílat ve formátu 16:9

TVP Info vysílá ve formátu 16:9 prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně, kde ji mohou sledovat i tuzemští diváci, a to nekódovaně, tedy bez nutnosti využití zákaznické karty. Program je dostupný také prostřednictvím analogových terestrických vysílačů, z nichž některé z nich pokrývají svým signálem i část území České republiky. Dále je pochopitelně program dostupný také v tamních kabelových, IPTV a satelitních službách. Spolu s přechodem na formát TVP Info na formát 16:9 přešly na tuto velikost obrazu také publicistické relace Telewizje Polska na stanicích TVP 1 a TVP 2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).