Hlavní navigace

Dětská stanice Cartoon Network začne vysílat čtyřiadvacet hodin denně

25. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O programovou pozici se zmíněnou tematickou stanicí se dělí kanál TCM nabízející klasiku stříbrného plátna. Obě televize vysílají ve formátu 4:3 a nejsou lokalizovány do češtiny.

Na čtyřiadvacetihodinové vysílání přejde od 1. dubna dětská stanice Cartoon Network, která je dostupná na maďarském, rumunském, ale také českém a slovenském trhu. Znamená to, že od zmíněného data už se do jejího vysílání nebude připojovat program Turner Classic Movies (TCM). Doposud bylo možné sledovat vysílání Cartoon Network pouze v době od šesté do jednadvacáté hodiny, zbytek času pak vyplňovala právě stanice TCM. Na českém a slovenském trhu je dvojkanál CN/TCM dostupný mimo jiné v nabídkách satelitních operátorů freeSATDigi TV.

ebf - tip do článku - debata

Z ARCHIVU: Kanál TCM začal používat „rolovanou“ grafiku. Vysílání obohatí i o novější snímky

Podle serveru dtvnews.hu není v tuto chvíli jasné, jaký osud čeká stanici TCM, která se orientuje na zlatý fond americké kinematografie. Pro diváky v obou zemích bývalé federace bohužel platí fakt, že provozovatel obou programů, společnost Turner Broadcasting, se k nim chovala v posledních letech velmi macešsky. Oba programy vysílají v původním obrazovém formátu 4:3 a navíc nejsou vůbec lokalizovány do češtiny. Cartoon Network obsahuje maďarské a TCM naopak polské reklamy. Verze s vysokým rozlišením ani pro jeden kanál na našem trhu neexistuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).