Hlavní navigace

Dětský kanál Boomerang dostupný v České republice má nový vizuál i logo

2. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Dominantním prvkem identifikátoru stanice je nyní velké písmeno B, které je umístěné do kvádru ohraničeného slovem Boomerang. Obrazový formát zůstal bohužel původní.

Společnost Turner Broadcasting Systém provedla na začátku února kompletní vizuální proměnu svého dětského kanálu Boomerang, který je dostupný ve střední Evropě, tedy včetně České republikySlovenska. Změna je patrná na první pohled, protože došlo i k výměně loga za nový identifikátor. Původní nápis Boomerang, který stanice používala už od samotného počátku a byl k vidění například ve spojení s prvkem spirály, z vysílání zmizel. Logo je nyní vzdálené podobné (fontem a použitou grafikou) dalšímu dětskému kanálu, který Turner provozuj, a to programu Cartoon Network.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Dětský kanál Boomerang čeká proměna, novinky se dotknou i České republiky

Dominantním prvkem identifikátoru stanice je nyní velké písmeno B, které je umístěné do kvádru ohraničeného slovem Boomerang. Ta je viditelná pouze ze dvou stran. Kostky a kvádry jsou novým prvkem stanice, který je doprovázen jednoduchou hudbou připomínající hru na xylofon. Na začátku každého pořadu je divák nepřehlédnutelným symbolem upozorněn na to, pro jakou věkovou skupinu je pořad vhodný (například 6+). Nový grafický vizuál bohužel nebyl u středoevropské verze doplněn o přechod na širokoúhlý formát. Na tento poměr stran ho ale například automaticky roztáhl provozovatel služby Skylink.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.