Hlavní navigace

Dětský kanál Telewizje Polska se bude jmenovat TVP ABC. Měl by vysílat i v DVB-T

16. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telewizja Polska pracuje na projektu chystaného dětského kanálu stejně jako Česká televize. Program by měl odstartovat nejpozději do dubna příštího roku.

Telewizja Polska (TVP) dnes udělala jeden z prvních kroku k realizaci svého dětského kanálu, který nazvala TVP ABC. Polské veřejnoprávní médium podalo přihlášku Krajowe Radě Radiofonii i Telewizjii (KRRiT), tamní obdobě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), týkající se možnosti šířit tento program prostřednictvím terestrického multiplexu 1. Právě KRRiT nedávno vypsala tendr na čtyři nové vysílatel, kteří obsadí kapacitu této sítě nejpozději do dubna příštího roku.

MMF24

K TÉMATU: Telewizja Polska plánuje dětský kanál, stejně jako ČT. Nové stanice spustí na podzim

Kanál TVP ABC se má zaměřit především na děti ve věku od čtyř do dvanácti let plus jejich rodiče a učitele. K jeho spuštění by mělo dojít do 28. dubna 2014, tedy právě do doby, kdy mají zahájit vysílání nové stanice v tamním multiplexu 1. TVP ABC se chce zaměřit nejen na vzdělávání samotných dětí, ale být i pomocným prostředkem při výchově rodičům. Stanice má zároveň přinést nezávadný obsah, takže dospělí se nebudou muset obávat k obrazovkám své potomky usadit. Spolu s projektem tohoto kanálu má být připraven i dětský web a aplikace pro hybridní vysílání (HbbTV).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).