Hlavní navigace

Deutsche Welle posílí svou pozici i na českém trhu, chystá řadu změn

29. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do České republiky vyslal provozovatel stanice prezentovat chystané novinky svou distribuční manažerku Ursulu Hettchen. Stanice představí mimo jiné kompletně nové studio.

Řadu změn ve vysílání chystá na 22. června německý publicistický a zpravodajský kanál Deutsche Welle. Stane se tak ve stejný den, kdy provozovatel stanice spustí i nový tematický kanál DW News – čistě zpravodajskou stanici, která má ambici konkurovat i zavedeným značkám, jako jsou BBC World News, CNN a další. Změny v rámci Deutsche Welle, které budou programového i vizuálního charakteru, jsou zahrnuty do projektu „The New DW“. Jednou z novinek bude i nové zpravodajské studio. Stanice bude k dispozici na satelitech Astra (pozice 19,2 stupně východně) a Eutelsat Hotbird (13 stupňů východně).

K TÉMATU: Start zpravodajského kanálu DW News se blíží, Deutsche Welle mění motto

Novinky prezentoval provozovatel Deutsche Welle už i v České republice, kam vyslal svou manažerku distribuce Ursulu Hettchen, čímž dává jasně najevo, že i tento trh je pro něj důležitý. Hlavní kanál je dostupný mimo jiné i v kabelové síti společnosti UPC Česká republika. V Německu chceme převzít roli objevitele. Chceme ukazovat nové věci a ukazovat je divákům. Nadále chceme zachovat kvalitu, jak jsou u nás diváci zvyklí, uvedla ve své včerejší prezentaci Hettchen. Záběr stanice je velký. Věnuje se jak mezinárodním problémům, jako je dění na Ukrajině, tak i domácím událostem typu Berlinale.

ebf - témata 1

ČTĚTE TAKÉ: Stanice DW News odstartuje nakonec v červnu, bude i na satelitu Astra

Máme řadu odborníků, díky čemuž jsme považování za specialisty na dané oblasti v celé Evropě, domnívá se Hettchen. Nová Deutsche Welle bude interaktivní, slíbila. Stanice chce sázet na komunikaci napříč médii. Jednou z novinek bude mimo jiné formát Conflict Zone. Sem si bude Deutsche Welle zvát top politické osobnosti, které mají k danému tématu co říci. Mezi dalšími novinkami budou například Euromaxx (lifestylový magazín) nebo Focus On Europe (odpoví na otázky, co je hybnou silou pro Evropany). Řešíme vždy otázky, které jsou pro Evropany důležité, zakončila svou prezentaci Hettchen.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).