Hlavní navigace

Devět evropských kabelových operátorů podporuje přechod na DVB-C2

17. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 9. 2009

Nejen terestrické nebo satelitní digitální vysílání čeká v budoucnu přechod na novější standardy. S myšlenkou přechodu na úspornější alternativy, které umožní lepší využití kapacity sítí koketují i evropští kabeloví operátoři. Devět významných kabelových společností, které poskytují služby desítkám milionů domácností v Evropě podpořilo přechod na standard DVB-C2.

Content First 2022_tip temata

Podle serveru BroadbandTVNews deklaraci o podpoře podepsaly převážně společnosti z Německa, Španělska, Francie, Dánska nebo Portugalska. Podobnou aktivitu podporuje i britský operátor Virgin Media, k deklaraci se však oficiálně nepřipojil. Motivem operátorů je lepší využití kapacity kabelové sítě a možnost distribuce ještě většího počtu programů ve standardním i vysokém rozlišení.

Panevropský operátor UPC se k deklaraci nepřipojil a přechod na DVB-C2 do budoucna neplánuje. Pro UPC jsou možnosti současného standardu DVB-C dostatečné a přechod by nepřinesl operátorům této skupiny žádné výhody, jen by vyžadoval opětovné výrazné investice do technologií.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.