Hlavní navigace

Digi Sport získal licenci pro slovenskou verzi, může vysílat vlastní pořady

12. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 10. 2010

Původní pořady může začít vysílat slovenská verze placeného satelitního a kabelového programu Digi Sport, která je držitelem vysílacích práv pro anglickou fotbalovou Premier League v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Licenci pro celoplošné digitální televizní vysílání mu udělila slovenská Rada pro vysílání a retransmisi.

K TÉMATU: Startuje slovensko-česká verze Digi Sportu s přenosy Premier League

Digi Sport měl původně vysílat pro české a slovenské diváky v rumunské verzi se slovenským a českým komentářem, jakmile se mu ale naskytla příležitost získat vysílací práva pro slovenský fotbal, musel si zajistit samostatnou vysílací licenci, neboť začal vyrábět vlastní pořady. Vedle nejvyšší slovenské fotbalové Corgoň ligy získal Digi Sport práva také pro domácí zápasy slovenské fotbalové reprezentace, včetně aktuálních kvalifikačních utkání na evropský šampionát 2012, a pro zápasy reprezentace do 21 let.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Sport 1 a Digi Sport vykoupily práva na MS ve volejbale, ČT je neodvysílá

Práva pro domácí zápasy reprezentace Digi Sport přeprodává i volně šířeným televizím na Slovensku, konkrétně se v poslední době dohodl s Markízou a Slovenskou televizí. Obě stanice odvysílaly nebo odvysílají domácí kvalifikační utkání Slováků na Euro 2012. Digi Sport vysílá pouze prostřednictvím placené satelitní služby Digi TV, na Slovensku také v kabelové televizi této společnosti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.