Hlavní navigace

Digi TV začala shánět zaměstnance pro sportovní kanál v Česku a na Slovensku

13. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 5. 2010

Společnost Digi Slovakia, s.r.o. začala u našich východních sousedů shánět zaměstnance pro lokalizovanou česko-slovenskou mutaci sportovního kanálu Digi Sport. Několik inzerátů, které se objevily například na webu Profesia.sk, se sice přímo nezmiňuje o televizní stanici, ale z postů jako je moderátor nebo zvukař či střihač, je jasné, kterým směrem tato firma míří.

K TÉMATU: Premier League pro českého diváka na novém kanálu Digi Sport?

Jak je patrné například z výběrového řízení na pozici moderátora, Digi Slovakia na obsazení postů velmi spěchá. Vyhlášeno bylo včera, tedy 12. května, a datum ukončení bylo stanoveno už na 21. května. Zajímavostí je, že mezi požadavky na moderátora například vůbec není uvedena praxe v oboru. Společnost pouze požaduje vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání, znalost anglického jazyka a mimo jiné kreativnost, spolehlivost a samostatnost.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Digi Sport v češtině? Měl by to těžké, shodují se zástupci sportovních kanálů

Digi Sport byl spuštěn v Rumunsku a Maďarsku loni v červenci. O jeho možném vstupu do České republiky a na Slovensko se však začalo hovořit až letos v souvislosti s nákupem vysílacích práv na anglickou Premier League pro tři následující sezóny agenturou Important Media House, která má shodného vlastníka se společností RCS/RDS, provozovatelem satelitní služby Digi TV. Protože příští sezóna britské fotbalové soutěže má začít 14. srpna, je možné, že startu lokalizované verze Digi Sportu se dočkáme velmi brzo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.