Hlavní navigace

Digi TV začala shánět zaměstnance pro sportovní kanál v Česku a na Slovensku

Společnost Digi Slovakia, s.r.o. začala u našich východních sousedů shánět zaměstnance pro lokalizovanou česko-slovenskou mutaci sportovního kanálu Digi Sport. Několik inzerátů, které se objevily například na webu Profesia.sk, se sice přímo nezmiňuje o televizní stanici, ale z postů jako je moderátor nebo zvukař či střihač, je jasné, kterým směrem tato firma míří.

K TÉMATU: Premier League pro českého diváka na novém kanálu Digi Sport?

Jak je patrné například z výběrového řízení na pozici moderátora, Digi Slovakia na obsazení postů velmi spěchá. Vyhlášeno bylo včera, tedy 12. května, a datum ukončení bylo stanoveno už na 21. května. Zajímavostí je, že mezi požadavky na moderátora například vůbec není uvedena praxe v oboru. Společnost pouze požaduje vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání, znalost anglického jazyka a mimo jiné kreativnost, spolehlivost a samostatnost.

ČTĚTE TAKÉ: Digi Sport v češtině? Měl by to těžké, shodují se zástupci sportovních kanálů

Digi Sport byl spuštěn v Rumunsku a Maďarsku loni v červenci. O jeho možném vstupu do České republiky a na Slovensko se však začalo hovořit až letos v souvislosti s nákupem vysílacích práv na anglickou Premier League pro tři následující sezóny agenturou Important Media House, která má shodného vlastníka se společností RCS/RDS, provozovatelem satelitní služby Digi TV. Protože příští sezóna britské fotbalové soutěže má začít 14. srpna, je možné, že startu lokalizované verze Digi Sportu se dočkáme velmi brzo.

Našli jste v článku chybu?