Hlavní navigace

Digi TV zůstává nejpřekvapivější satelitní službou v tuzemsku

15. 1. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 322915
TÝDENNÍ REVIZE - Rumunská satelitní služba Digi TV, která působí mimo jiné na českém a slovenském trhu, dokáže vždy překvapit. Když už čekáte, že nemůže přijít s ničím dalším, její další krok je vždy ještě překvapivější. Její provozovatel tři roky toleroval neautorizovaný příjem kompletní nabídky svých programů, vykoupil konkurenčním sportovním programům vysílací práva na anglickou fotbalovou Premier League a nyní zákazníkům vyřadil z nabídky programy společnosti HBO Česká republika a všechnu vinu pochopitelně svalil na ni. Z nedávné doby také připomeňme vyřazení erotické stanice Private Spice.

HBO, HBO2, HBO Comedy a Cinemax vyřazeny z nabídky Digi TV

Rumunská společnost RCS&RDS, která je v tuzemsku provozovatelem satelitní služby Digi TV, přistupuje k nečekanému kroku – ze své nabídky vyřadí všechny programy HBO Česká republika, tedy HBO, HBO 2, HBO Comedy a Cinemax. Vážení zákazníci, s politováním Vám oznamujeme, že dne 11. ledna 2011 dojde v rámci platformy DIGI TV na území České republiky k ukončení redistribuce programů HBO, HBO2, HBO Comedy a Cinemax, uvedla na svých webových stránkách provozovatel služby. Důvodem mají být údajně neakceptovatelné finanční požadavky ze strany poskytovatele licence, které by Digi TV poškodily. Jak bude firma tento krok řešit a zdali se zákazníci dočkají nějaké náhrady, se už na webu neuvádí. Stejné překvapení jako na zákazníky v Čechách čekalo i ty slovenské. Na adrese: http://www.digi-tv.sk/, tedy webovém portálu slovenské pobočky, se však informace o vyřazení programů z nabídky vůbec neobjevila.

Lukáš Polák: Zákazníci satelitní služby Digi TV přijdou o programy HBO a Cinemax
Lukáš Polák: Digi TV na Slovensku vůbec neupozornila zákazníky na vyřazení HBO

Česku hrozí ze strany majitele televize Nova další arbitráž

Pokud poslanci schválí senátní novelu zákona o České televizi, která počítá se zachováním reklamy v ČT i po dokončení televizní digitalizace, majitel televize Nova vyvolá další mezinárodní arbitráž proti České republice kvůli ochraně investic. Na semináři, který ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně pořádal sněmovní volební výbor, to řekl nový generální ředitel Novy Jan Andruško. Senátem už novela hladce prošla, nyní budou o jejím dalším osudu rozhodovat poslanci. Nova s Primou nabízejí, že se místo ČT budou podílet na financování Státního fondu na podporu české kinematografie. V souvislosti s diskusí na téma zachování reklamy na ČT je CET 21 připraven otevřít diskusi na téma participace na financování české filmové a televizní tvorby, a to již cestou přímé participace na financování Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie, či nepřímo financováním projektů v oblasti české filmové a televizní tvorby, napsal Andruško v tiskové zprávě.

Jan Andruško, Televizní noviny

Generální ředitel Novy Jan Andruško v Televizních novinách. (Zdroj: TV Nova)

Jan Potůček: Nova hrozí státu další arbitráží, pokud zachová reklamu v České televizi
Lukáš Polák: Nova zvýší svou podporu tuzemské kinematografii. Má však své ale

TV Barrandov odhalil své plány s jarním programovým schématem

Digitální plnoformátová televize TV Barrandov oslavila dva roky od zahájení svého vysílání. Při té příležitosti představila novinářům na tiskové konferenci novinky, které diváci uvidí na jaře. Na obrazovce ale pochopitelně zůstávají také všechny pořady, které byly na obrazovce úspěšné, například společenský magazín Prominenti, cyklus dokumentů Tajemství, dětský blok Animáček a řada dalšího. Novými tvářemi stanice se staly herečka a moderátorka Alice Bendová a také manželka zesnulého skladatele Karla Svobody Vendula Svobodová. Bendová bude na obrazovce moderovat docu-soap Svatby jako řemen, ve které se diváci mohou těšit na pohled do zákulisí příprav svateb, Svobodová chystá talkshow s osobnostmi, které potkal podobný osud jako ji samotnou. Nasazení ale prozatím není známo. Stanice neprozradila ani její název. Největším tahákem bude pochopitelně Barrandovský Videostop, který vrací na obrazovku legendární soutěž Československé a později České televize. Spolu s ní se na comeback chystá i Jan Rosák.

Asterová Bendová Sidovský Svobodová

Tisková konference Barrandova se nesla ve slavnostním duchu. (Foto: TV Barrandov)

Lukáš Polák: TV Barrandov představila programové schéma na letošní jaro
FOTOGALERIE: TV Barrandov představila programové schéma na jaro 2011
Lukáš Polák: TV Barrandov bude bavit a slavit. Pomohou jí v tom Rosák, Svobodová i Bendová

Stručně

Bez analogových vysílačů velkého výkonu se ocitne koncem tohoto měsíce druhý program České televize. Posledních šest těchto vysílačů ukončí k 31. lednu svoje vysílání. Půjde o vysílač Kamenná Horka u Svitav (kanál 58), Třinec – město (kanál 59), Veľká Javorina na Slovensku (kanál 47), Ploštiny u Valašských Klobouků (kanál 42), Bečevnou u Vsetína (kanál 40) a Tlustou horu u Zlína (kanál 51).

Jan Potůček: ČT 2 vypne koncem měsíce posledních šest velkých analogových vysílačů
Lukáš Polák: Koncem ledna skončí i analogový vysílač Česká Třebová

České Radiokomunikace přistoupily k úpravě datového toku digitálního terestrického multiplexu 3. Z něho byla vyřazena třetí pozice označovaná jako Test EPG. Ta sloužila majitelům set-top-boxů a především prodejcům digitální přijímací techniky k ověření, zdali set-top-box „Umí dobře česky“, nebo nikoliv. Test EPG se skládal jak z řady znaků v elektronickém programovém průvodci, tak i z bílého textu na modrém podkladu přímo na obrazovce.

Lukáš Polák: Radiokomunikace vyřadily z multiplexu 3 pozici Test EPG

Francouzská společnost Neotion SA na svých webových stránkách oznámila úspěšné dokončení testů svých modulů pro kódovací systém Irdeto, které budou určeny pro potřeby satelitní služby Skylink. Zákazníci tak budou mít v dohledné době možnost pořídit si další výrobek, který je možné použít ve vlastním přijímači. Skylink doposud úspěšně testoval pro Irdeto většinou pouze samotné set-top-boxy.

Lukáš Polák: Neotion oznámil úspěšné testování modulů Irdeto pro Skylink

Premier League - foto

Prima a Premier League? To už nejde dohromady.

O tom, že od Nového roku skončí samostatné sportovní zprávy na Primě a redakce sportu bude zrušena, se šéfredaktor Jiří Nikodým a jeho kolegové dozvěděli loni 26. října. Ve stejný den, kdy Prima o zrušení sportu informovala prostřednictvím tiskové zprávy i novináře. Přesto Nikodýmův tým ještě dva měsíce vysílal a 30. prosince se s diváky rozloučil krátkou rekapitulující reportáží.

Jan Potůček: Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

Opravdovou lahůdku si pro sportovní fanoušky připravily v nadcházející sezóně Formule 1 televize Nova a Nova Sport. Diváci budou mít možnost vůbec poprvé vidět všechny závody ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to potvrdil ředitel Novy Sport Marek Kindernay. Oba kanály se tak postaví například po bok satelitní služby Sky Deutschland. Ta tuto novinku nabídne také v premiéře.

Lukáš Polák: Lahůdka pro sportovní fanoušky: Formule 1 na Nově kompletně v HD

BRAND

Neobvyklým způsobem představila ve své hlavní zpravodajské relaci Televizní noviny televize Nova svého nového generálního ředitele Jana Andruška. Nástupce Petra Dvořáka přišel přímo během živého vysílání do studia TN a moderátoři Lucie Borhyová a Rey Koranteng s ním vedli zhruba pětiminutový rozhovor. Andruško v něm zrekapituloval svoje působení ve skupině CME, která Novu vlastní.

Jan Potůček: Nový ředitel Novy Andruško v Televizních novinách: rozšíříme zpravodajství

Nejzásadnější události tohoto týdne bylo:

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).