Hlavní navigace

APSV: Digitální vysílání je pro rádia o dvě třetiny levnější než analogové

29. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2008

Pokud by současná rádia přešla z analogového vysílání v FM pásmu na digitální přenos signálu, přišly by je poplatky spojené s tímto vysíláním na třetinu ceny nynějšího analogového vysílání. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to řekl prezident Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV) Michal Zelenka. Celoplošná stanice by v tu chvíli ušetřila skoro 20 milionů ročně a to jsou v rádiu opravdu velikánské peníze, řekl Zelenka.

Komerční rádia nyní prosazují změnu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která by nastavila pravidla pro přechod na zemské digitální rozhlasové vysílání. Součástí projednávané novely vysílacího zákona jsou i přechodné licence pro analogové vysílání v FM pásmu, platné do roku 2020. Podle Zelenky by však ještě před tímto datem mělo začít digitální rozhlasové vysílání a oba druhy vysílání by po několik let fungovaly vedle sebe. Zelenka odhaduje dobu tohoto souběžného vysílání na pět let.

CIF23

K vypínání analogových rozhlasových vysílačů v FM pásmu by mělo podle prezidenta APS dojít až ve chvíli, kdy by minimálně polovina obyvatel České republiky vlastnila digitální rozhlasové přijímače.

Rozhovor s prezidentem APSV Michalem Zelenkou čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).