Hlavní navigace

Digikampaň v Praze vygraduje 25 semináři pro širokou veřejnost

Sdílet

25. 2. 2009

UVNITŘ TERMÍNY SEMINÁŘŮ Pětadvacet seminářů pro laickou veřejnost, zaměřených na přechod ze zemského analogového na digitální příjem televize, plánuje na březen a duben v Praze Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v České republice. Semináře budou součástí státní informační kampaně před vypnutím analogového televizního vysílání z vysílače Žižkov, které je naplánované na 30. dubna.

Cílem seminářů je vysvětlit jak jednoduše zvládnout přechod na digitální televizní vysílání a dát Pražanům příležitost zeptat se odborníka, jak postupovat v konkrétním případě. Vstup je zdarma, semináře jsou určeny pro nejširší veřejnost, sdělil mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání v ČR Rostislav Starý.

WT100 SEO

Semináře jsou svým obsahem koncipovány pro laickou veřejnost. V průběhu dubna se budou semináře opakovat v podobných lokalitách, aby měli občané, kteří první semináře nestihli, druhou možnost navštívit je co nejblíže jejich bydlišti, dodal Starý. Rozložení semináře koresponduje s demografickou strukturou jednotlivých městských částí tak, aby byla zajištěna optimální dostupnost pro všechny občany Prahy.