Hlavní navigace

Digitalizace by měla proběhnout co nejrychleji, míní kraje

17. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 1. 2008

Rychlý přechod na zemské digitální vysílání (DVB-T) bude lepší než postup pomalý a zdlouhavý. Myslí si to předseda Asociace krajů České republiky (AKČR) a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS), který svoje stanovisko sdělil minulý týden na jednání AKČR předsedovi Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavlu Dvořákovi.

ebf - tip do článku - debata

Apeloval jsem na hejtmany, aby nedali na výkřiky, že jejich obyvatelé budou kvůli digitalizaci bez televizního signálu, a poprosil je, aby se vždy raději obrátili s otázkami nejdřív na nás, řekl dnes novinářům ke svému vystoupení před hejtmany Pavel Dvořák. Ten také slíbil, že po přijetí Technického plánu přechodu ČTÚ připraví pro každý kraj informace, které se budou z hlediska digitalizace týkat právě něj a jeho obyvatel. Ze setkání s hejtmany nasbíral předseda ČTÚ několik poznatků, které předá jako náměty Národní koordinační skupině pro přípravu celostátní informační kampaně k přechodu na DVB-T.

Článek s podrobnostmi k tématu TPP vám server DigiZone.cz přinese zítra

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).