Hlavní navigace

Digitalizace v Maďarsku nabírá tempo

12. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2005

Maďarské Ministerstvo informatiky připravilo změny do tamějšího zákona o elektronických komunikací, jež jsou zaměřeny výhradně na oblast digitálního vysílání a legislativa na ně dosud nepamatuje. Zákon byl v současném znění schválen před dvěma lety, snad se jeho novelizace vyvaruje českých peripetií. Národní vysílací rada Maďarska také pravděpodobně 30. dubna příštího roku uveřejní dlouhodobý plán na rozdělení frekvencí pro DVB-T. Informace přinesl server Broadbandtvnew­s.com.

V oblasti kabelové televize, která je v Maďarsku velmi rozvinutá, získal druhý největší provozovatel, společnost T-Kábel, za dva měsíce provozu služby internetové telefonie (VoIP) už 10.000 předpla­titelů. Úspěch volání po Internetu je spojený také s rozjezdem digitálního vysílání, které firma nabízí od tohoto měsíce, a to ve čtyřech balíčcích spolu s dalšími službami. Set-top-boxy na digitální příjem si diváci mohou půjčit za měsíční poplatek a později by si s jejich pomocí mohli kromě prohlížení EPG objednávat i video na vyžádání.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).