Hlavní navigace

Digitalizace zemského vysílání už skončila, státní informační web Digitálně.tv ale jede dál

Lukáš Polák

Činnost Národní koordinační skupiny má skončit v závěru tohoto měsíce. Po administrativní stránce už ale žádnou činnost nevykazuje. Poslední týdny má před sebou i informační linka.

Doba čtení: 1 minuta

Přesto, že digitalizace zemského digitálního vysílání skončila k 30. červnu letošního roku, její oficiální webové stránky, které byly jednou z aktivit státní informační kampaně, pokračují ve svém provozu, a dokonce na nich vychází i nové aktuality. Podle národního koordinátora Zdeňka Duspivy je ale vše v pořádku. Se skončením provozu v pozdějším datu se počítalo i při zadávací soutěži. Máme tu ještě rezervu pro opozdilce. Do konce srpna nám běží smlouva, uvedl Duspiva.

WT18 tip v článku Sitta

Do závěru tohoto měsíce budou tedy pravděpodobně aktualizovány jak webové stránky, tak bude k dispozici i informační linka na čísle 800 90 60 30. Dohody o předčasném ukončení se nám dosáhnout nepodařilo, konstatoval národní koordinátor. Přesto, že pokles návštěv webu www.digitalne.tv je v poslední době patrný, stránky je stále generují. Doména by měla být v provozu do konce roku, a poté bude její obsah dostupný už pouze v rámci archivu Národní knihovny.

Existence Národní koordinační skupiny pro přechod z analogového na zemské digitální vysílání ještě v tuto chvíli pokračuje, ovšem po administrativní stránce už byla činnost ukončena. Vzhledem k tomu, že v současné době probíhají volební prázdniny, nebyla prozatím schválena ani závěrečná zpráva NKS. Na konci tohoto měsíce by mělo být fungování tohoto orgánu ale definitivně ukončeno.

Našli jste v článku chybu?