Hlavní navigace

Digitalizace zemského vysílání už skončila, státní informační web Digitálně.tv ale jede dál

7. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Činnost Národní koordinační skupiny má skončit v závěru tohoto měsíce. Po administrativní stránce už ale žádnou činnost nevykazuje. Poslední týdny má před sebou i informační linka.

Přesto, že digitalizace zemského digitálního vysílání skončila k 30. červnu letošního roku, její oficiální webové stránky, které byly jednou z aktivit státní informační kampaně, pokračují ve svém provozu, a dokonce na nich vychází i nové aktuality. Podle národního koordinátora Zdeňka Duspivy je ale vše v pořádku. Se skončením provozu v pozdějším datu se počítalo i při zadávací soutěži. Máme tu ještě rezervu pro opozdilce. Do konce srpna nám běží smlouva, uvedl Duspiva.

KL22 hlasovani

Do závěru tohoto měsíce budou tedy pravděpodobně aktualizovány jak webové stránky, tak bude k dispozici i informační linka na čísle 800 90 60 30. Dohody o předčasném ukončení se nám dosáhnout nepodařilo, konstatoval národní koordinátor. Přesto, že pokles návštěv webu www.digitalne.tv je v poslední době patrný, stránky je stále generují. Doména by měla být v provozu do konce roku, a poté bude její obsah dostupný už pouze v rámci archivu Národní knihovny.

Existence Národní koordinační skupiny pro přechod z analogového na zemské digitální vysílání ještě v tuto chvíli pokračuje, ovšem po administrativní stránce už byla činnost ukončena. Vzhledem k tomu, že v současné době probíhají volební prázdniny, nebyla prozatím schválena ani závěrečná zpráva NKS. Na konci tohoto měsíce by mělo být fungování tohoto orgánu ale definitivně ukončeno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.