Hlavní navigace

Digitální infolinka nezaznamenala výraznější nápor po vypnutí analogu ze Žižkova

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
5. 5. 2009

Přechod na digitální televizní vysílání proběhl v Praze podle vyjádření Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání bez větších problémů. Bezplatná infolinka 800 90 60 30 nezaznamenala přes víkend výraznější nápor volajících přestože kontakt je uveden v informačním sdělení na analogové frekvenci, kde do 30. dubna vysílal program ČT 1.

K TÉMATU: Na co se Pražané nejčastěji ptali okolo vypínání analogu? Na návštěvě u… vypínání žižkovského vysílače v Praze

CIF - osobnosti

V prvních třech dnech po ukončení analogového TV vysílání z vysílače Praha – Žižkov volalo na linku celkem 777 televizních diváků. „Z toho jen dva telefonáty byly negativní,“ uvedl tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání Rostislav Starý. Nejvíce volajících v provozní čas infolinky bylo 1. května – konkrétně 423 hovorů. O den později volala již jen polovina televizních diváků – 219 a třetího května jen 135 diváků. „Provoz na infolince odpovídal situaci z posledních dnů a týdnů, žádný nápor se nekonal,“ dodal Starý. Nejvíce diváků volalo na infolinku 27. dubna, tedy tři dny před vypnutím analogu. Tehdy to bylo téměř 470 lidí.

Celkově byli diváci o přechodu na digitální TV vysílání informováni dobře. „Infolinka zvládala a zvládá provoz plynule, žádné problémy s provozem jsme nezaznamenali,“ dodal mluvčí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).