Hlavní navigace

Digitální kabelovka UPC nabízí už přes 100 programů, včetně Primy HD

18. 5. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2010

Počet televizních programů v nabídce digitální kabelové televize UPC přesáhl hranici první stovky. Aktuálně lze prostřednictvím této služby naladit 102 televizních stanic, přičemž osmdesát z nich vysílá v češtině nebo slovenštině. Upozornil na to mluvčí české pobočky UPC František Malina, podle něhož se programová nabídka digitální kabelové televize této společnosti letos rozšířila již pošesté.

K TÉMATU: UPC provede testy 3D vysílání na kabelu i v České republice

Nově nyní zákazníci digitální kabelovky UPC naladí čtyři programy: HD+, Prima HD, Golf Channel a France 24. Překročením magické hranice sta televizních stanic plní UPC slib daný svým televizním zákazníkům, a sice, že budou mít digitální televizní svět jako na dlani a přitom z větší části v mateřském jazyce, konstatoval generální ředitel UPC Česká republika Václav Bartoň.

ČTĚTE TAKÉ: Prima HD – mnoho povyku pro nic?

Naše televizní nabídka poroste samozřejmě dál. Širokopásmové kabelové sítě jsou v tomto směru bezkonkurenční a my hodláme jejich kapacity ještě více využívat, slibuje šéf české UPC. Společnost se chce zaměřit především na domácí televizní stanice ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) či sportovní programy. Program HD+, který provozuje společnost Sat Plus, která pro UPC připravuje také vysílání promo kanálu UPC Express, nabídne jako první v rámci kabelové sítě UPC trojrozměrné vysílání.

MM socky3

Jako první v České republice nabízí testovací vysílání ve 3D, založené na vlastní produkci. Stanice HD+ je zařazena ve všech programových nabídkách digitální televize UPC, a to nejen v HD, ale i ve standardní digitální (SD) verzi. Vysílá 24 hodin denně, plně v češtině, přiblížil mluvčí Malina. Primu HD zařadila UPC do všech programových nabídek digitální kabelové televize. Golf Channel je součástí balíčků Standard, Supreme a Sport, zpravodajská France 24 v nabídkách Standard, Supreme a News.

Zařazením Primy HD a programu HD+ se počet programů ve vysokém rozlišení obrazu v digitální kabelové televizi UPC zvýšil na jedenáct.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.