Hlavní navigace

Digitální osvětu zkouší i Blesk pro ženy

26. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 1. 2009

Osvětlit problematiku digitálního vysílání se snaží ve svém aktuálním vydání také magazín Blesk pro ženy věnovaný něžnější části naší populace. DVB-T, DVB-S, ale i DVB-C se věnuje na straně 21. Časopis upozorňuje ženy na to, co mají udělat pro to, aby nepřišli o vysílání svého oblíbeného seriálu ani v době digitalizace. Set-top-box přirovnává Blesk pro ženy ke kouzelné krabičce, která umožní starším televizorům rozkódovat digitální data do analogové podoby.

K TÉMATU: Dnešnímu průvodci digitalizací v deníku Blesk se raději vyhněte

Magazín přitom nezapomene připomenout, jak si ten správný vybrat. Záleží pak na vašich požadavcích, zdali vám stačí ten se základními funkcemi nebo naopak toužíte po tom s pevným diskem a možností příjmu kódovaných kanálů. Blesk přitom ale opomene rozlišit poměrně důležitou věc – neupozorní na to, že existují set-top-boxy pro různé typy platforem. Když užíváte digitální satelitní přijímač Czechlink, diGital, UPC Direkt nebo DigiTV, máte po problému, upozornil časopis čtenáře v jedné větě a chyby přitom udělal, kde mohl.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: V panelácích přišli o ČT 2! šokoval bulvární deník Aha

Protože je hodně záležitostem okolo přechodu na digitální vysílání věnovaná pouhá jedna stránka, je to na škodu věci. V odstavci nazvaném Společná anténa se píše: Bydlíte v domě, kde používáte spolu s ostatními nájemníky společnou televizní anténu? Pak se budete muset obrátit na vlastníka domu, který zároveň vlastní i anténu, aby situaci vyřešil. Blesk pro ženy však vůbec neuvádí, proč byste se vůbec někoho měli kontaktovat. Magazín upozorňuje také mylně na to, že si musíte dát pozor při koupi digitálního televizoru, protože je jich na našem trhu nedostatek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).