Hlavní navigace

Digitální průmysl ve Španělsku chce vládní dotace

23. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 7. 2007

Přímé dotace pro navýšení prodejů digitálních přijímačů v zemi, to žádá španělský digitální průmysl po své vládě. Argumentuje přitom příklady Spojeného království, Francie a Itálie, kde byla taková podpora prospěšná. Uvádí to server Advanced-Television.com.

Asociace na podporu přechodu na zemské digitální vysílání Impulsa doporučuje vládě, aby k úplnému vypnutí analogové televize došlo v dubnu 2010. Dotace by měly sloužit lidem při nákupu set-top-boxů, úpravě anténních systémů a podrobném informování o nástupu DVB-T.

Prezident asociace Jaime Castellanos tvrdí, že nedostatek informací o digitalizaci vede k tomu, že si Španělé stále kupují televizory nepřipravené na DVB-T. Castellanos dokonce poukázal na to, že výrobci elektroniky stahují do Španělska analogové televizory ze sousední Francie, kde se takové přijímače už nesmí prodávat. Jsme skladištěm jiných států, prohlásil Jaime Castellanos.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).