Hlavní navigace

Digitální rozhlas je možné zachytit už i z východočeské Černé hory

3. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Posluchači nejen na východu Čech si mohou nově naladit digitální stanice Českého rozhlasu, Rádio Proglas, Gama Radio a tematické kanály italské RTL.

Příbramská společnost Teleko, která je v České republice prozatím jako jediná operátor digitálního rozhlasového vysílání, rozšířila od 1. září nečekaně svou působnost také na východočeský vysílač Černá hora. V tiskové zprávě však firma zapomněla uvést důležitý fakt- na jakých technických parametrech je rozhlasový multiplex šířen. Podle informací serveru DigiZone.cz se jedná o kanál LH s vyzářeným výkonem 4 kW. Dosah signálu je velký. Teleko na svém Facebooku uvedlo vzdálenost 160 km.

ICTZ23

MAPA POKRYTÍ: Dosah signálu multiplexu Teleko z vysílače Černá hora (PDF, 33,7MB)

Programová nabídka se neliší od již vysílajících lokalit, tedy Prahy, Příbrami, Brna a Ostravska (Lysé hory). Jsou tu šířeny vybrané programy Českého rozhlasu, Rádio Proglas a také komerční rocková stanice Gama Rádio. V dohledné době se tu má objevit i internetová stanice SeeJay Radio, která nedávno získala licenci pro tento způsob distribuce signálu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Bonusem pro posluchače jsou i tematické audio kanály italské RTL. V České republice je šířen digitální rozhlas v takzvaném L-pásmu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.