Hlavní navigace

Digitální rozhlas ve Švýcarsku se těší zájmu. Poslouchá ho téměř třetina obyvatel

27. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prozatím jako z říše snů se jeví pro Českou republiku situace s digitálním rozhlasem v nedalekém Švýcarsku. Minulý měsíc už se tu prodal miliontý přijímač pro tuto technologii.

2,4 milionu obyvatel Švýcarska poslouchá digitální rozhlas. Vyplynulo to z posledních průzkumů. Znamená to, že DAB+ si může naladit téměř třetina všech obyvatel této země. Ve Švýcarsku žije necelých osm milionů lidí. Že se tento stát těší nebývalému zájmu o digitální rozhlas, svědčí i fakt, že v červenci se tu podařilo prodat už miliontý přijímač, který umožňuje jeho poslech. Švýcarsko je tak po právu jednou ze zemí, která slouží jako ukázkový příklad pro ostatní části Evropy.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas v Bavorsku si pustí denně dvě stě tisíc posluchačů

Švýcarsko může nabídnout vše, co ostatním zemím chybí, což jsou právě důvody k popularitě této technologie – široká škála rozhlasových programů, kvalitní zvuk, bezplatný příjem, snadné použití a v blízké budoucnosti také řada atraktivních doplňkových služeb. Vzhledem k tomu, že ve Švýcarsku jsou čtyři oficiální jazyky, počet stanic se liší podle regionů – od třinácti do jednatřiceti. Programová nabídka je však neustále obohacována. Ve Švýcarsku je k dispozici asi dvě stě rozhlasových přijímačů od padesáti různých výrobců.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.