Hlavní navigace

Digitální rozhlas ve Švýcarsku se těší zájmu. Poslouchá ho téměř třetina obyvatel

Lukáš Polák

Prozatím jako z říše snů se jeví pro Českou republiku situace s digitálním rozhlasem v nedalekém Švýcarsku. Minulý měsíc už se tu prodal miliontý přijímač pro tuto technologii.

Doba čtení: 1 minuta

2,4 milionu obyvatel Švýcarska poslouchá digitální rozhlas. Vyplynulo to z posledních průzkumů. Znamená to, že DAB+ si může naladit téměř třetina všech obyvatel této země. Ve Švýcarsku žije necelých osm milionů lidí. Že se tento stát těší nebývalému zájmu o digitální rozhlas, svědčí i fakt, že v červenci se tu podařilo prodat už miliontý přijímač, který umožňuje jeho poslech. Švýcarsko je tak po právu jednou ze zemí, která slouží jako ukázkový příklad pro ostatní části Evropy.

NMI18_Urban

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas v Bavorsku si pustí denně dvě stě tisíc posluchačů

Švýcarsko může nabídnout vše, co ostatním zemím chybí, což jsou právě důvody k popularitě této technologie – široká škála rozhlasových programů, kvalitní zvuk, bezplatný příjem, snadné použití a v blízké budoucnosti také řada atraktivních doplňkových služeb. Vzhledem k tomu, že ve Švýcarsku jsou čtyři oficiální jazyky, počet stanic se liší podle regionů – od třinácti do jednatřiceti. Programová nabídka je však neustále obohacována. Ve Švýcarsku je k dispozici asi dvě stě rozhlasových přijímačů od padesáti různých výrobců.

Našli jste v článku chybu?