Hlavní navigace

Digitální rozhlas ve Švýcarsku se těší zájmu. Poslouchá ho téměř třetina obyvatel

27. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prozatím jako z říše snů se jeví pro Českou republiku situace s digitálním rozhlasem v nedalekém Švýcarsku. Minulý měsíc už se tu prodal miliontý přijímač pro tuto technologii.

2,4 milionu obyvatel Švýcarska poslouchá digitální rozhlas. Vyplynulo to z posledních průzkumů. Znamená to, že DAB+ si může naladit téměř třetina všech obyvatel této země. Ve Švýcarsku žije necelých osm milionů lidí. Že se tento stát těší nebývalému zájmu o digitální rozhlas, svědčí i fakt, že v červenci se tu podařilo prodat už miliontý přijímač, který umožňuje jeho poslech. Švýcarsko je tak po právu jednou ze zemí, která slouží jako ukázkový příklad pro ostatní části Evropy.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas v Bavorsku si pustí denně dvě stě tisíc posluchačů

Švýcarsko může nabídnout vše, co ostatním zemím chybí, což jsou právě důvody k popularitě této technologie – široká škála rozhlasových programů, kvalitní zvuk, bezplatný příjem, snadné použití a v blízké budoucnosti také řada atraktivních doplňkových služeb. Vzhledem k tomu, že ve Švýcarsku jsou čtyři oficiální jazyky, počet stanic se liší podle regionů – od třinácti do jednatřiceti. Programová nabídka je však neustále obohacována. Ve Švýcarsku je k dispozici asi dvě stě rozhlasových přijímačů od padesáti různých výrobců.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).