Hlavní navigace

Digitální rozhlas ve Švýcarsku se těší zájmu. Poslouchá ho téměř třetina obyvatel

Lukáš Polák

Prozatím jako z říše snů se jeví pro Českou republiku situace s digitálním rozhlasem v nedalekém Švýcarsku. Minulý měsíc už se tu prodal miliontý přijímač pro tuto technologii.

Doba čtení: 1 minuta

2,4 milionu obyvatel Švýcarska poslouchá digitální rozhlas. Vyplynulo to z posledních průzkumů. Znamená to, že DAB+ si může naladit téměř třetina všech obyvatel této země. Ve Švýcarsku žije necelých osm milionů lidí. Že se tento stát těší nebývalému zájmu o digitální rozhlas, svědčí i fakt, že v červenci se tu podařilo prodat už miliontý přijímač, který umožňuje jeho poslech. Švýcarsko je tak po právu jednou ze zemí, která slouží jako ukázkový příklad pro ostatní části Evropy.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas v Bavorsku si pustí denně dvě stě tisíc posluchačů

Švýcarsko může nabídnout vše, co ostatním zemím chybí, což jsou právě důvody k popularitě této technologie – široká škála rozhlasových programů, kvalitní zvuk, bezplatný příjem, snadné použití a v blízké budoucnosti také řada atraktivních doplňkových služeb. Vzhledem k tomu, že ve Švýcarsku jsou čtyři oficiální jazyky, počet stanic se liší podle regionů – od třinácti do jednatřiceti. Programová nabídka je však neustále obohacována. Ve Švýcarsku je k dispozici asi dvě stě rozhlasových přijímačů od padesáti různých výrobců.

Našli jste v článku chybu?