Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Klínovce odstartoval, operátor RTI cz tak splnil svůj slib

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Jedinou lokalitu, kde v tuto chvílí zbývá společnosti RTI cz spustit signál digitálního rozhlasu, je Praha. Obyvatelé hlavního města by se ho měli dočkat v polovině roku.
Lukáš Polák 25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Posluchači v Karlovarském kraji už si mohou naladit signál digitálního rozhlasu v normě DAB+. Ten je šířen prostřednictvím L-pásma, konkrétně kanálu LJ, na frekvenci 1468,368 MHz. Vyzářený výkon (ERP) je 4 kW, původně firma uvažovala o ERP až 6 kW. Operátor, společnost RTI cz, předpokládá, že signálem by mělo být pokryto přibližně 209 tisíc obyvatel. V multiplexu je prozatím šířena jediná stanice. Stejně jako na Českobudějovicku a Plzeňsku se jedná o Rádio Proglas.

MIF tip3

Předpokládaný zásah signálem digitálního rozhlasu na Karlovarsku.
Autor: RTI cz

Předpokládaný zásah signálem digitálního rozhlasu na Karlovarsku.

K TÉMATU: Digitální rozhlas dorazí na Klínovec možná ještě na konci tohoto týdne

Rádi bychom spustili digitální vysílání z Klínovce ještě do konce tohoto týdne. Pokud se to nepodaří, mělo by to být nejpozději v průběhu toho příštího, uvedl pro server DigiZone.cz ve středu provozní ředitel operátora Roman Kropáček. Co se týká programové nabídky, tedy skutečnosti, že v multiplexu vysílá pouze Rádio Proglas, konstatoval: Nejprve zprovozníme všechny lokality, a potom budeme náš multiplex plnit programy. Na Plzeňsku využívá RTI cz kanál LM, na Českobudějovicku LD.