Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Klínovce odstartoval, operátor RTI cz tak splnil svůj slib

25. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Jedinou lokalitu, kde v tuto chvílí zbývá společnosti RTI cz spustit signál digitálního rozhlasu, je Praha. Obyvatelé hlavního města by se ho měli dočkat v polovině roku.

Posluchači v Karlovarském kraji už si mohou naladit signál digitálního rozhlasu v normě DAB+. Ten je šířen prostřednictvím L-pásma, konkrétně kanálu LJ, na frekvenci 1468,368 MHz. Vyzářený výkon (ERP) je 4 kW, původně firma uvažovala o ERP až 6 kW. Operátor, společnost RTI cz, předpokládá, že signálem by mělo být pokryto přibližně 209 tisíc obyvatel. V multiplexu je prozatím šířena jediná stanice. Stejně jako na Českobudějovicku a Plzeňsku se jedná o Rádio Proglas.

cif-tip-firmy

Předpokládaný zásah signálem digitálního rozhlasu na Karlovarsku.
Autor: RTI cz

Předpokládaný zásah signálem digitálního rozhlasu na Karlovarsku.

K TÉMATU: Digitální rozhlas dorazí na Klínovec možná ještě na konci tohoto týdne

Rádi bychom spustili digitální vysílání z Klínovce ještě do konce tohoto týdne. Pokud se to nepodaří, mělo by to být nejpozději v průběhu toho příštího, uvedl pro server DigiZone.cz ve středu provozní ředitel operátora Roman Kropáček. Co se týká programové nabídky, tedy skutečnosti, že v multiplexu vysílá pouze Rádio Proglas, konstatoval: Nejprve zprovozníme všechny lokality, a potom budeme náš multiplex plnit programy. Na Plzeňsku využívá RTI cz kanál LM, na Českobudějovicku LD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.