Hlavní navigace

Digitální televize Z 1 bude spolupracovat s TA3 i TV JOJ

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 6. 2008

Další z řady rozhovorů s ředitelem nové digitální televize Z 1 Martinem Mrnkou včera přinesl slovenský portál Dnes.sk. V něm mj. hovoří o již známých skutečnostech, jako je cílová skupina, podíl reklamy nebo tváře tohoto kanálu. Rozhovořil se ale také o tom, jaký program je pro tuto televizi vzorem. Pokud jde o TA3 (slovenská zpravodajská televize, pozn. red.), je to skutečně jakýsi předobraz naší televize. Pro české podmínky jsme se však museli více vyvinout, konstatoval Mrnka.

Zásadní rozdíl oproti slovenské televizi je podle něj v tom, že Z 1 je více rozvětvenější, má větší podíl publicistiky a více dokumentů. Zároveň dodal, že je rozhodnut a připraven se svoji kolegyní, kterou pojí stejný majitel, velmi intenzívně spolupracovat. Co se týká přebírání zpravodajského materiálu, tak nová zpravodajská televize bude využívat na Slovensku servis jak TA3 tak i TV JOJ.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).