Hlavní navigace

Disney Channel začal využívat novou grafiku. Většina jeho verzí je již ve formátu 16:9

Lukáš Polák

Disney Channel v budoucnu plánuje přejít také na obrazový formát 16:9 v České republice a na Slovensku. Kdy to bude, ale není v tuto chvíli zatím jasné.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V druhé polovině prosince nasadila do svého vysílání nový grafický vizuál dětská televize Disney Channel. Stalo se tak například po vzoru Velké Británie, kde je tato prezentace v podstatě totožná. Stejný vizuál už byl nasazen také v sousedním Polsku. Na rozdíl od něj a Británie ale není v těchto znělkách uveden nápis pořadu, ale jen jeho samotné logo. Nová grafika už je vyráběna v HD rozlišení, což umožňuje naší verzi i možný budoucí přechod do formátu 16:9. Ostatně, většina lokálních verzí už v tomto poměru vysílá.

Z ARCHIVU: Co nabídne Disney Channel divákům v Česku

Formát 16:9 je do budoucna plánován i u nás, ovšem nemá přesné časové nasazení. Ve hře je také oddělení vysílání od středoevropské (maďarské) verze a vznik samostatného česko-slovenského feedu. Podobným směrem uvažuje například i Sony Pictures Television Networks, která chce na našem trhu spustit AXN HD. To má v nabídce nyní pouze operátor UPC Česká republika. Z vysílání Disney Channel kompletně zmizely znělky obsahující původní logo stanice.

  • Jeden ze způsobů proma, které od druhé poloviny měsíce využívá Disney Channel.