Hlavní navigace

Disney Junior utrpěl distribuční ránu, z nabídky ho vyřadil významný český hráč

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O důvodech odpojení stanice je možné pouze spekulovat. Jedním z nich může být mimo jiné absence lokalizace. Program sice vysílá čtyřiadvacet hodin denně, ale k dispozici je pouze v angličtině.

Společnost O2 Czech Republic, největší poskytovatel IPTV na našem trhu prostřednictvím O2TV, vyřadila z nabídky stanici Disney Junior. Jde tak o nepříjemnou zprávu pro firmu Channels, která tento program na našem trhu zastupuje. Server DigiZone.cz zjistil vyřazení programu z nabídky v průběhu úterního monitoringu služby O2TV. Firma se zatím oficiálně naší redakci k odpojení stanice, která se nacházela na programové pozici 93, nevyjádřila. Kanál Disney Junior už v tuto chvíli není dostupný ani prostřednictvím mobilní služby O2TV.

Cloud 22 temata

ČTĚTE TAKÉ: Disney Junior v Česku a na Slovensku přešel na širokoúhlý formát 16:9

O důvodech odpojení stanice je možné pouze spekulovat. Jedním z nich může být mimo jiné absence lokalizace. Program sice vysílá čtyřiadvacet hodin denně, ale k dispozici je pouze v originálním znění, tedy angličtině. Nedávno začala tato stanice vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Primárně je program určen pro diváky ve věku od čtyř do osmi let a nabízí tradiční postavy a příběhy z dílny Disney (Mickey Mouse, pes Goofy, Kačer Donald a další). V nabídce operátora nadále zůstávají dětské kanály Disney Channel, Nickelodeon, Minimax, Duck TV, Cartoon Network, Boomerang, JimJam, Nick Jr, Megamax a veřejnoprávní ČT :D.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.