Hlavní navigace

Dnes končí nominační fáze ankety o Novinářskou cenu 2013

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes máte poslední možnost nominovat kvalitní novinářské práce do ankety o Novinářskou cenu 2013. Nově se můžete přihlásit se zajímavým nápadem v oblasti datové žurnalistiky.

Soutěž je určena novinářům všech typů médií – tištěných, elektronických, celostátních i regionálních. Nominovány mohou být jen loni v České republice zveřejněné příspěvky.

V partnerství se společností Google byla i v aktuálním ročníku soutěže vyhlášena kategorie ocenění v oblasti inovativní online žurnalistiky.

MM socky3

Do kategorie se mohou hlásit jak profesionální novináři, kteří pracují v médiu, tak občanští žurnalisté, kteří mají svůj blog, video-blog či jiný online formát, jehož prostřednictvím reagují na problémy společnosti. Hlásit se mohou s příspěvky, jež představují nové nekonvenční názory na celospolečenské dění, a s komplexními online projekty, které událost zpracovávají inovativně a uceleně a využívají přitom současně text, grafiku, video či online aplikace. Do kategorie lze přihlásit 1 samostatný příspěvek, monotematickou sérii maximálně 5 příspěvků či jeden ucelený projekt. 

Nově se ale objevila také zvláštní cena pro mladé talenty v oblasti datové žurnalistiky, která je určena mladým lidem do 30 let. Ti se mohou přihlásit se zajímavým nápadem, jak využít a zanalyzovat veřejná data a najít v nich nové souvislosti, jež unikají každodennímu zpravodajství a jež jsou důležité a přínosné pro veřejnost.

Nominovat zajímavé novinářské počiny můžete zde. Připomínáme, že na to máte už jen dnešní den.