Hlavní navigace

Dnes končí nominační fáze ankety o Novinářskou cenu 2013

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes máte poslední možnost nominovat kvalitní novinářské práce do ankety o Novinářskou cenu 2013. Nově se můžete přihlásit se zajímavým nápadem v oblasti datové žurnalistiky.

Soutěž je určena novinářům všech typů médií – tištěných, elektronických, celostátních i regionálních. Nominovány mohou být jen loni v České republice zveřejněné příspěvky.

V partnerství se společností Google byla i v aktuálním ročníku soutěže vyhlášena kategorie ocenění v oblasti inovativní online žurnalistiky.

KL24

Do kategorie se mohou hlásit jak profesionální novináři, kteří pracují v médiu, tak občanští žurnalisté, kteří mají svůj blog, video-blog či jiný online formát, jehož prostřednictvím reagují na problémy společnosti. Hlásit se mohou s příspěvky, jež představují nové nekonvenční názory na celospolečenské dění, a s komplexními online projekty, které událost zpracovávají inovativně a uceleně a využívají přitom současně text, grafiku, video či online aplikace. Do kategorie lze přihlásit 1 samostatný příspěvek, monotematickou sérii maximálně 5 příspěvků či jeden ucelený projekt. 

Nově se ale objevila také zvláštní cena pro mladé talenty v oblasti datové žurnalistiky, která je určena mladým lidem do 30 let. Ti se mohou přihlásit se zajímavým nápadem, jak využít a zanalyzovat veřejná data a najít v nich nové souvislosti, jež unikají každodennímu zpravodajství a jež jsou důležité a přínosné pro veřejnost.

Nominovat zajímavé novinářské počiny můžete zde. Připomínáme, že na to máte už jen dnešní den.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).