Hlavní navigace

Dnes končí Óčko na pozici 19.2, tedy i v UPC Direct

31. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 3. 2008

Nejsledovanější digitální televizní stanice v Česku, Óčko, dnes končí své vysílání na pozici 19.2 st. východně a od zítřka ji budou moci naladit pouze diváci, kteří přijímají signál z pozice 23.5 st. východně. Rozhodnutí tohoto hudebního kanálu se tedy dotkne i zákazníků satelitní platformy UPC Direct. Óčko nahradí na pozici 65 jiná hudební televize, francouzská NRJ Hits, která je zaměřena na současnou populární hudbu s důrazem právě na tamní muziku. O ní jste si mohli nedávno přečíst v tomto článku o tematických kanálech.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Přechod óČKA na novou vysílací pozici satelitu Astra

Óčko přijímá prostřednictvím služby UPC Direct podle odhadů přibližně 130 tisíc domácností. Vzhledem k tomu, že tato služba nebude nadále šířena z pozice 19.2 st. východně, očekává se odliv diváků televize Óčko v této výši. Satelitní platforma Digi TV už signál z pozice 19.2 st. nebaluje, a tak se diváci nemusí bát, že by o její signál přišli. Vlastníci satelitního kompletu UPC Direct se dočkají ještě jedné nepříjemné novinky – na pozici 21 skončí kanál BBC Prime. Za něj zatím náhrada nebude.

Content tip EARLY

Parametry Óčka na pozici 23.5 st. východně: 10862/H, SR 22000, FEC 2/3.

ČTĚTE TAKÉ:
Na návštěvě u… Óčka, úspěšné televize z rodinné vily
Óčko je zpátky v analogové kabelovce UPC, ale jen v Klasiku
Óčko je v Česku sledovanější než MTV

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).