Hlavní navigace

Dnes ráno se dařilo dálkovému příjmu televize, v Praze „šli“ Rakušáci

7. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2011

Dnes v časných ranních hodinách byla opět mimořádná možnost dálkového terrestrického příjmu zahraničních televizních stanic na našem území. V Praze jsem bez problémů až do 9:45 hod, naladil tyto rakouské televizní stanice v místní kvalitě: ORF Sport Plus, ORF 1, ORF 2 N, ORF 2 W, PLUS 4, ServusTV, 3SAT a ATV.

K TÉMATU: Dálkový příjem televizního vysílání: jak na něj?

ICTZ23

Obyčejnou anténu mám v Praze nasměrovánu na Vídeň, ale na nasměrování antény ani tak nezáleží, protože signál byl velice silný i z jiných směrů. V současné době má již signál výpadky, ale vrací se ve výborné kvalitě stále. Na jaře letošního roku trvaly mimořádné podmínky šíření a tím dálkový příjem s přestávkami až do večerních hodin.

Doufám, že i v jiných částech republiky jste měli, nebo máte dnes podobnou zkušenost. Byla to výjimečná příležitost si zkusit dálkový příjem. O svých zkušenostech můžete psát do diskuse pod touto aktualitou, nebo na diskusním fóru DigiZone.cz.

Autor článku

Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.